МузПростір

Донецьк велике індустріальне місто, проте культурне життя тут дуже гарно розвинене. Існує багато альтернативних та рок гуртів. З одним із них ми вирішили познайомитися та поспілкуватися. Група під назвою «Більше» зацікавила перш за все тим, що її назва є українською.

А після спілкування з учасниками виявилося, що саме українські пісні зробили їх популярними в Донецьку, тепер їх пісні можна почути навіть в Росії. Все про це і не тільки буде йти наша розмова з представниками гурту – Василем Живиляком (барабани), Сергієм Сокуренком (бас та бек вокал) та Володимиром Неізвестним (гітара, вокал).

 

 

? Розкажіть, як виникла група?

 

- Спочатку я (Володимир Неізвестний – Ю.К.) почав писати пісні російською мовою, проте, вони були якимись сумними. Після чого я спробував писати українською і мені сподобалось. Взагалі ми були першим гуртом у Донецьку, який співав пісні, які були написані українською мовою. Звичайно, до нас спочатку ставилися дуже вороже, проте, коли у Донецьк в 1993-му році приїхала «Червона Рута», то всі грути відразу почали всі свої пісні перекладати українською мовою. А ми як були україномовними, так і залишилися.

 

? Склад групи змінювався?

 

- Так, старий склад налічував чотирьох осіб. Потім до нас в 1997-му році приєднався новий музикант. Ми відразу ж записали альбом «Несподівана весна». І так все розпочалося і продовжується по сьогоднішній день. Зараз вже дуже важко собі уявити гурт «Більше» і щоб ми співали російською мовою. До нас тут вже всі звикли, нас запрошують грати в клуби. Тому, ми залюбки виступаємо, і що приємно, це подобається донецькій публіці, а для нас це дуже важливо. 

 

? Скажіть, а в Донецьку ще існують україномовні гурти?

 

- Таких гуртів, як наш, які співають виключно українською мовою немає. Є тільки ті, котрі можуть заспівати кілька пісень, і то для того, щоб проштовхнутися кудись наверх. А у нас українською мовою є близько семидесяти пісень. Вже записано три альбоми, що правда, зроблено це не дуже якісно. Але є один диск, котрий ми записували на київській студії. Приємно, що ці пісні дуже часто можна було почути на донецькому радіо, на «Jam FM», і кілька пісень є на радіо «One» – це радіо, котре мовить на всю Європу.

 

? Ви записали диск на студії, а хто вам порадив?

 

- Ми це зробили через одного свого київського знайомого. Тоді записували диск вночі, бо це було в два рази дешевше. А потім, коли я побачив кліп «Океан Ельзи» - «Відпусти», то відразу зрозумів, що він записан на тій же студії, де ми працювали.

 

? У Вас зараз є якісь звязки в Києві для того, щоб просунути групу, чи Ви не ставите для себе такої мети?

 

- Звичайно, ми реально розуміємо, що для того, щоб професійно займатися музикою необхідно також дуже відповідально відноситися до цієї справи, а так, як у нас всі завжди зайняті і працюють, то, звичайно, що часу, як такого немає.

 

? Це Ваша не основна робота? Музика не годує?

 

- Звичайно, всі десь працюють, а музикою займаємося заради задоволення. Якби ми грали десь у кабаках, то тоді, напевно б музика нас годувала, там нам необхідно було б грати зовсім в інщому стилі. Ми граємо рок, і не хочемо виступати за іншою програмою. Є місця, де ми виступаємо лише з власнонаписанними піснями, є місця, де співаємо «Бітлз», «Роллінг Стоунс», тобто рок 70-80-х років.  

 

? Ви спілкуєтеся з гуртами всеукраїнського масштабу?

 

- Звичайно, до Донецьку дуже часто приїжджають відомі українські гурти, ми з ними спілкуємося. Дуже нам сподобався хлопець із Одеси з гурту «Нумер 482» - такий запальний парубок. З гуртом «OT VINTA» ми познайомилися на фестивалі «Перлини Сезону».

 

? На Вашу думку, гурт з регіону може пробитися на велику cцену українського шоу-бізнесу? Чи це неможливо?

 

- Для того, щоб пробитися на велику сцену не потрібно мати дуже багато грошей, головне мати якісний запис і свій власний лейбл, а також велике бажання та прагнення туди потрапити. В принипі багато наших співвідчизників грають з різними українськими зірками шоу-бізнесу. Так, хлопці виступають з Асією Ахат, Софією Ротару, «Грін-Грей».

 

? Сашко Положинський любить говорити, що він буде допомогати розкручуватися групам із сходу, котрі співають українською. А чи є ця дропомога насправді?

 

- Нещодавно в Донецьку був концерт Сашка, проте, ми туди не потрапили. Я думаю, необхідно зязатися з Положинським і може він нами зацікавиться.

 

? На Вашу думку, чи буде коли-небудь в Україні так, як у Франції, коли дуже великий відсоток музика на радіо і телебаченні є франкомовними?   

 

- Звичайно, буде проте потрібно, щоб для цього минув час. Треба все робити з розумом, а не так, що завтра всі ви починаєте розмовляти лише українською. Ні, насильницьким шляхом нічого гарного не вийде. Наша група якраз була першою ластівкою, зараз вже українська мова в Донецьку сприймається зовсім по-іншому ніж було тоді, коли ми тільки починали співати.

 

? Ви не пробували знімати кліпи на свої пісні?

 

- Звичайно пробували, у нас навіть є пару кліпів, проте вони дуже примітивні, тому їх не хочеться навіть нікому показувати.   

 

? Зараз не берете участь у фестивалях?

 

- Зараз ні, бо ми розуміємо, що нам вони окрім морального задоволення від спілкування і виступу більше нічого не принесе, я маю на увазі грошовий аспект. Всі витрати на такі заходи ми беремо на себе, звичайно, це не вигідно. Проте завдяки фестивалям ми познайомилися з багатьма групами з Харкова, Одеси, Запоріжжя, Дніпропетровську, Кривого Рогу. Мені здається, було б цікаво поїхати поспівати, десь на Західну Україну, бо ми там ще не були.

 

? В Донецьку на відкритій сцені часто виступаєте?

 

- Звичайно, виступаємо, зоокрема робимо це влітку. У нас є спеціальне місце, де збирається багато молоді, там виставляється апаратура і ми граємо. 

 

? А чи є у Вас сайт в Інтернеті, де можна знайти Ваші пісні?  

 

- Сайт у нас був, проте, ним треба було займатися, а у нас то часу не було, то ще якісь проблеми, і тому, його вже не існує. Нам тоді приходили відгуки з приводу наших пісень. Приємно було, що писали не тільки люди із Донецьку, але й з інших куточків України. Зараз наші пісні є на одному із донецьких порталів.

 

? А з закордону відгуків не було? Можливо, з Росії?

 

- Казали, що в Росії нас чули по радіо.

 

? Чи є у Вас репетиційна база?

 

- Так вона є, проте, знаходиться дуже далеко від міста. Дорога займає дуже багато часу, тому важко працювати в таких умовах.

 

? У Вас всі стандартні іструменти?

 

- Так. Сергій грає на бас-гітарі і на флейтах, а я окрім того, що співаю, ще граю на гітарі та на гармошці.