МузПростір

Російський рок сьогодні творить вже четверте покоління музикантів. Скільки б не писали і не говорили про кризу і навіть смерть цього жанру, його шанувальників і виконавців не стає менше. Здавалося б тільки нещодавно увірвалися в теле і радіоефіри «Мумий Троль», «БИ-2», Земфира і «7Б», а насправді пролетіло ціле десятиліття і сьогодні кумири дев'яностих-двохтисячних поповнили список метрів, якщо не ветеранів року.

В 2011-му одна з найбільш яскравих груп останнього часу – «7Б» відзначає своє десятиріччя. Музиканти нічого кращого не придумали, як відправитись в ювілейний тур довжиною в рік, і таким чином відзначити свій перший десяток зі своїми вірними прихильниками по всій Росії і далеко за її межами.

Напередодні концерту у Києві, нам вдалося поспілкуватися з лідером «7Б» Іваном Дем'яном і поставити йому «десять питань до десятиріччя».

 

 

? Два роки тому на відкритті фестивалю «Повітря» Михайло Козирєв згадав історію десятирічної давнини про те, як Вашу групу шукали в прямому ефірі програми «Погляд», щоб поставити вашу пісню в ефір «Нашого Радіо». Що змінилося з того часу, як «слава знайшла своїх героїв», і чому вас до сих пір називають «прекрасними і недооціненими»?

 

І.Д.: З того часу 10 років минуло. Що змінилося? Ми виросли в музичному плані, відіграли сотні концертів і не один раз об'їхали з гастролями всю нашу і не тільки нашу країну. Випустили вже 5 номерних альбомів, 3 перевидання, 2 збірки кращих і невиданих речей, зараз на підході ще один альбом. Всі вони різні, але все це 7Б.

 

? З пісенним минулим все ясно, в сьогоденні – Ви живете, яким Ви бачите музичне майбутнє «7Б»?

 

І.Д.: У нас цього року ювілей - 10 років творчого шляху. Так я вважаю, що це тільки початок! Раз ти, як музикант, вже 10 років на сцені, якщо затребуваний, значить все не просто так, значить твоя творчість потрібна. Це як якийсь рубіж, ми його подолали, і перейшли на новий рівень. І у нас багато ще чого попереду, багато планів, різних проектів. Дуже щільний гастрольний графік, одночасно готуємо новий альбом, працюємо над книгою про групу «7Б».

 

? Ви людина, що чекає свого часу чи його випереджає?

 

І.Д.: І я бачив сто разів все наперед ... - Це рядок однієї з моїх пісень. Я чекаю і випереджаю. Багато що передбачаю, багато чого просто знаю і відчуваю.

 

? У творчості «7Б» не відшукати веселих пісень. Ви «директор депресії»?

 

І.Д.: Цікава думка. Найчастіше всі говорять про величезний позитивний заряд від наших виступів, від нашої творчості... Хоча багато пісень і не веселі, а деякі й створювалися в непрості дні, і були виходом саме з депресії. Тобто, це треба прожити, відчути і відпустити. Без чорних смуг ми б не бачили білих і не цінували б їх. Мені багато людей і говорили, і писали не раз, що завдяки нашим пісням виходили з депресії, починали бачити сенс у житті, та мало, не жити заново починали.

 

? У дискографії «7Б» – 5 номерних альбомів, три перевидання і два «the best-а». У «новому творчому десятилітті» і в нових економічних умовах, коли диски перетворилися на сувенірну продукцію, чи буде «7Б» видавати альбоми, або ви віддасте перевагу інтернет- і радіо-синглам?

 

І.Д.: Будемо видавати, обов'язково будемо! У кожному разі музиканти у нас живуть за рахунок концертів, а не за рахунок продажу альбомів, але нову платівку завжди приємно тримати в руках, це і оформлення, і сам диск, і звук. Взяти якщо наш альбом Олімпія - у його обкладинки дуже цікава історія. Коли ми були в турі по Прибайкаллю, ми поїхали на озеро Байкал. Першотравневі свята, а Байкал під льодом, там дивовижної краси лід - як прозорі великі кристали! І ось ці крижані кристали і подарували обкладинку нашій платівці. Дуже красива вийшла. А як це побачити, якщо просто завантажити треки з Інтернету? Хоча я нормально ставлюся до того, що відомі музиканти викладають в мережу свої альбоми.

 

? Нерідко автори тендітно ставляться до пісень, що не стали супер-хітами. Як Ви знаходите компроміс з глядачами, яким «давай хіти» і власним бажанням «заспівати таємне»?

 

І.Д.: На наші концерти приходять дуже різні люди. Частина з них ніколи не була на наших виступах, і взагалі не є нашими прихильниками, і не слухають нас, і вони, звичайно, чекають те, що їм знайоме. І ось вони на концерті відкривають 7Б зовсім з іншого боку! Дуже часто їм більше подобається те, що вони раніше ніколи не чули! Підходять потім після концерту, щиро дякують. А взагалі на концертах завжди вистачає часу, щоб і порадувати людей хітами, і поділиться чимось новим, і розповісти про сокровенне.

 

? Російські рок-музиканти 80-х і 2000-х відрізняються настільки, що можна сказати, що яблуко далеко впало від яблуні. Створюється враження, що «у традицій не буде спадкоємності». Наскільки і чим Ви відрізняєтеся від тих, хто «народжував» російський рок?

 

І.Д.: Зараз інший час і музика інша. Щодо наступності ... Я можу сказати величезне спасибі тим музикантам і групам, які я слухав і завдяки яким я прийшов у музику. Це і «Кино», і «Алиса», і багато інших... Але головну роль відіграла творчість Віктора Цоя і групи «Кино». Саме пісні Цоя привели мене до музики в свій час. А відрізнятися - звичайно, відрізняємося! Тому що нічого не стоїть на місці, все розвивається і змінюється. І ми самі змінюємося. І в цьому суть. Хіба було б цікаво, якби всі були схожі один на одного і робили б однакову в принципі музику, з однаковим посилом? У нас є свій посил - це «7Б»!

 

? Які пісні ввійшли в програму концертів ювілейного туру «7Б», і чим Ви керувалися в їх підборі?

 

І.Д.: У програмі як пісні з недавно вийшовшого альбому Олимпия, так і всіма улюблені хіти, і особливі родзинки. У нас не буває навіть двох однакових концертів, завжди намагаємося чимось порадувати і здивувати. І на концерті в Києві, 27 жовтня, обов'язково буде щось таке.

 

? Під час гастролей, що Вас більше вражає: міста, люди, ситуації?

 

І.Д.: Мене вражає все! На жаль, не завжди є можливість і час просто походити по місту, в якому проходить концерт, відчути його, подивитися особливості та пам'ятки. Але якщо є можливість - ми намагаємося це зробити. Зате на концертах - ми завжди відкриті для спілкування з людьми, не ховаємося за охороною, нам це ні до чого, тому що немає нічого важливішого й дорожче ось такого простого неформального спілкування. Коли людина підходить до тебе після концерту і розповідає, що він відчув. Коли є можливість людям в очі дивитися, і бачити їх емоції. Тут цікавий випадок був на нещодавньому нашому концерті в Кемерово, до мене після концерту просто підлетіла наречена, у абсолютному захваті! У неї напередодні буквально було весілля, мабуть звичайне таке, традиційне, а на нашому концерті вона отримала такий водоспад емоцій, такий заряд, що це її вразило навіть більше власного весілля. Ось це важливо. Часто до нас концерти навіть з грудними дітьми приходили! Цілими сім'ями! Це теж вражає. Взагалі у нас дуже різноманітна публіка, і кожен знаходить щось своє в нашій творчості, тому історій таких дуже багато. Що стосується Києва, то він вже стає особливо рідним місцем. Ми тут буваємо порівняно часто. Місто все більше стає знайомим. Тут багато друзів, з якими завжди приємно зайвий раз побачитися.

 

? У Вашому конкретному випадку творче і людське щастя - це одне і теж, і чи є необхідність їх збігу?

 

І.Д.: Якщо я можу творити, дарувати слухачам свою творчість, свою любов - я щасливий. Потрібно любити один одного, дарувати один одному любов, цінувати кожну мить і кожну мить цього життя - в цьому і є щастя.