МузПростір

На фестивалі «Країна мрій» нам вдалося поспілкуватися із Сергієм Фоменком, лідером гурту «Мандри».

? Що значить фестиваль «Країна мрій» особисто для Вас?

 

С.Ф.: Це дуже радісна подія. Це багато гарних людей, позитивних емоцій, багато гарних відкриттів музичних і не тільки музичних, можливість поспілкуватися-потусуватися з людьми, близькими по духу і просто дуже корисна для України акція.

Роль фестивалю у розвитку української культури і держави важко переоцінити, адже він займається тим, що не робить держава. Тобто, це роблять ті люди, які дбають, і те, що вже долучаються люди із держави —  це прекрасно, це добрий знак.

 

? Люди приходять на фестиваль у вишиванках, говорять українською мовою. Але за межами «Країни мрій» ситуація інакша…

 

С.Ф.: В Україні так історично склалося, що дуже багато людей говорять російською мовою. Якщо держава не піклується про те, щоб мінялася ситуація, краще так, як зараз, ніж ніяк. 

У нас і досі залишається дуже серйозна проблема із самоідентифікацією, і фестиваль «Країна мрій» дуже важлива для позитивного самоствердження України. Це внутрішні цінності — музичні, культурні, ремісничі, всі наші традиції є дуже важливими.

 

 ? Тобто, питання самоідентифікації повинне вирішувати мистецтво?

 

С.Ф.: Ні,насправді — держава, але з допомогою засобів мистецтва. Але будь-яка держава, на мій погляд, стоїть на трьох китах: це культура- мова,  внутрішня безпека і демократія, і третій — це економіка і зовнішня безпека. Але питання самоідентифікації , культури і мови — перше питання для будь-якої держави, тому що будь-яка держава, яка є потужною, красивою і міцною — Росія, Франція, Німеччина,Великобританія, Сполучені Штати Америки, — спирається в першу чергу на свою мову і культуру, і це є абсолютно нормально. Єдине, де є проблеми з цим — в Україні,на жаль.

 

? Нинішня українська влада не чинить перепон подібним проектам?

 

С.Ф.: Поки що перепон не бачимо. Насправді з боку держави до нас немає ніякої зацікавленості. Можливо, це і добре — ніхто, принаймні, не заважає.

 

? Розкажіть про свій новий проект «Український фольк-панк шансон».

 

С.Ф.: Це дует, гітара (Сергій Фоменко — авт.) та акордеон (Данило Денисов — авт.), музика у стилі український поп-панк-шансон, досить божевільний і анархічний. На фестивалі ми вперше за історію цього досить молодого проекту виступаємо у великому складі: барабани, гітара, скрипка, акордеон, бек-вокали і я, власне, теж із гітарою.

 

? Як Ви «до такого дійшли» :)?

 

С.Ф.: Я давно мріяв співати шансон українською мовою.

 

? Як Ви думаєте, такий стиль в Україні сподобається?

 

С.Ф.: Із цим проектом ми виступали у Фінляндії, на Берлінському кінофестивалі, у Каннах із величезним успіхом. Зараз  маємо запрошення у Великобританію, Канаду, Сполучені Штати, і за цей місяць у нас відбулося 10 концертів. Тому я думаю, що абсолютна зацікавленість є. І мене це дуже тішить, тому що те, що подобається мені, також подобається багатьом людям.