МузПростір

Сьогодні на офіційному сайті гурту Гайдамаки з'явилось несподіване, але дуже цікаве звернення фронтмена колективу Олександра Ярмоли. Пряма мова:

Шановні друзі! 

Ви мабуть помітили, що останнім часом з гуртом «Гайдамаки» сталося багато нових, несподіваних на перший погляд, подій.  Виходячи з усього цього, хотілося б прояснити ситуацію, що склалася, та відповісти на всі запитання, які, можливо, вас цікавлять.

Кілька днів тому було презентовано оновлений офіційний сайт гурту, нових музикантів колективу та нову пісню. Рішення на перший погляд різке, але обґрунтоване. 

Проблеми взаємодії в творчості та протиріччя наростали протягом останніх років, в результаті чого гурт у старому складі за останні роки не презентував жодної нової власної пісні, робота над новим альбомом в черговий раз була перенесена на невизначений термін, та виникли проблеми в інших сферах. Також треба зазначити, що більшість музикантів першого складу Гайдамаків поступово залишила гурт і на мій погляд, з молодого позитивного колективу однодумців, гурт перетворився на комерційний проект за участю нових людей, несвідомих того, як все складалося на початку.

Зі свого боку, зайнятий закордонною діяльністю, спілкуванням з зовнішніми партнерами та працею над текстами, впевнений у лояльності команди, я прогавив момент розколу всередині гурту. Півроку тому несподівано для себе я отримав гостру критику, вимогу віддати контакти всіх партнерів, «змінити шаровари на Ролекс» та перестати співати на соціальні теми. А якщо не подобається, то можу собі йти нафіг на протязі тижня.  Цікаво, чому зараз хтось пише про рейдерство? Та про «ніж в спину»? 

Я пішов на ряд компромісів в надії якось вирулити та продовжити розвиток гурту в напрямку, який заклав, але з часом зрозумів, що це неможливо, ні про які дружбу та партнерство вже не йде. З того часу я не чув жодної розмови про творчість, а лише про піар та гроші.

Я почав робити нові пісні з іншими музикантами, з метою запустити соло-проект. Але за півроку зрозумів, що решту старого складу цікавить тільки назва. Нових творчих ідей я у них не бачив крім бажання записатися з кимсь з відомих Українських вокалістів, або їхати на старій програмі.

Тоді я вирішив піти на цей радикальний крок. Як лідер гурту, а також автор всіх пісень та назви, та той, хто організаційно здійснив підйом Гайдамаків на міжнародному рівні, я мав на це право. 

Нові музиканти добре відомі старим учасникам гурту, не треба питати: «А хто ці люди?» Це Петро Ханцевич, «Дзік», вчитель Дема по гітарі та продюсер останніх записаних старим складом треків Гайдамаків та Томаш «Суло», який догравав на тих треках бас в особливо складних місцях. Їх ніхто не називає іменами старих членів гурту, як дехто пише в «фейсбуці» і вони мають таке саме право увійти до складу гурту як Соловій і Борисенко, що прийшли на місце Рассела та Дідика, і щось ніхто цим сильно не переймався.

Я безмежно вдячний всім колишнім членам гурту за щастя працювати разом, позитивні та веселі часи, які ми мали в минулому: Руслану Оврасу, Руслану Трочинському, Івану Леньо, Вові Шерстюку, Олександру Дем’яненко, Жені Дідику, Івану Ткаленко, Владу Гримальському, Сергію Браварнюку, Сергію Борисенку, Сергію Соловію, Олександру Чаркіну та Владу Павлову. Того творчого доробку, який ми створили разом, ніхто від нас не забере і ніщо не перекреслить.

Нова сторінка історії відкриє нові імена. Творчість та час розставлять все на свої місця.

Дякую за увагу,

Олександр Ярмола