МузПростір

Набуває розголосу скандал довкола популярного етно-колективу Гайдамаки. Слідом за http://www.muzprostir.com.ua/news/world/20581.html зверненням Олександра Ярмоли і http://www.muzprostir.com.ua/news/in_ukraine/20727.html відкритим листом решти ексколективу з'явилось пояснення прес-служби гурту. Традиційно пряма мова:

У зв’язку з маніпуляціями, які відбуваються останнім часом навколо гурту Гайдамаки у медіа просторі, хотілося б прояснити ситуацію і відповісти на питання щодо зміни складу групи Гайдамаки, так як в світлі останніх заяв колишніх музикантів групи, багато людей стали приймати відвертий наклеп за чисту монету. Повідомляємо, що у відкритому листі музикантами розповсюджується невірна інформація.

 

Олександр Ярмола залишається незмінним лідером гурту.

 

Музиканти стверджують, що між ними та О.Ярмолою була досягнута домовленість про те, що в разі розпаду групи, жодна зі сторін не залишить за собою право називатися Гайдамаками. А всі будуть працювати у своїх нових проектах з новими назвами.

Такий варіант розвитку подій був дійсно запропонований самим О.Ярмолою, але музиканти відмовилися від нього. Вони досі не мають жодної назви свого проекту і не збиралися її шукати, а чекали на те, що Ярмола «запустить» свій проект і відійде, а вони заберуть назву. Про що заявляли в інтерв’ю.

 

Хлопці почали виступати під ім'ям Гайдамаки без вокаліста і лідера групи:

 

Новорічний виступ групи без Ярмоли

http://kultra.org/gallery/novorichna-nich-z-kultovym-gurtom-gajdamaky-v-rusk/ http://kultra.org/gallery/novorichna-nich-z-kultovym-gurtom-gajdamaky-v-rusk/ 

Восени 2011 року Іван Леньо, на той момент акордеоніст групи, став з'являтися в ТВ-ефірах, як соліст! групи Гайдамаки. Що ніколи не відповідало дійсності:

Програма Розбір польотів 02.10.2011 Інтер

http://inter.ua/ru/video/program/rozbir_poliotiv/2011/10/02/glamour http://inter.ua/ru/video/program/rozbir_poliotiv/2011/10/02/glamour

Окрім того, що Олександром Ярмолою були написані всі авторські пісні групи (тексти і мелодії), а також велика частина аранжувань, їм особисто здійснювався успішний менеджмент колективу як в Україну, так і за кордоном. Саме він і ніхто інший, вивів групу на відому всім високу позицію на європейській сцені.

Музиканти кажуть, що Ярмола привласнив собі весь матеріал Гайдамаків. Знову ж таки, це не можливо. Так як майнові права на всі існуючі альбоми групи передані музикантами (на контрактах стоять підписи всіх музикантів) в управління лейблу COMP Music.

Останній склад далеко не є першим складом групи Гайдамаки. Перший склад гурту: Ярмола, Оврас, Трочинський, Леньо, Шерстюк, Павлов, Гримальський. Назва гурту Гайдамаки запропонована Ярмолою.

Згодом Ярмола зареєстрував на себе торгову марку «Гайдамаки», так як прийняв на себе всю юридичну відповідальність за дії групи.

Олександр Ярмола завжди був лідером гурту. Лідерство полягає не в тому, щоб користуватися особливими привілеями всередині гурту, а в прийнятті особисто повної відповідальності за важливі стратегічні рішення, які торкаються як бренду, так і колективу.

Рішення, яке прийняв лідер гурту, було єдиним виходом з кризової та безплідної ситуації гурту, яка затягнулася і перейшла у відкритий конфлікт.

 

16 лютого Олександр Ярмола звернувся до шанувальників і розставив всі крапки над «і»: http://www.haydamaky.com/news/70-mesidzh-do-druziv-i-shanuvalnikiv http://www.haydamaky.com/news/70-mesidzh-do-druziv-i-shanuvalnikiv 

Випуском першого синглу нового альбому - пісні «Дівчина з Дніпра» група Гайдамаки відкрила нову сторінку своєї історії. Найближчим часом буде презентовано кліп на цю пісню.