МузПростір

9-й Міжнародний джазовий опен-ейр пройшов із 15 по 18 вересня в Криму.

Джаз Коктебель - довгоочікувана подія для тисяч меломанів України - успішно відгримів на кримському узбережжі. Традиційно це один з останніх опен-ейрів сезону, тому кожен, хто приїхав сюди, звичайно ж, намагався продовжити літо. Унікальна атмосфера Коктебеля якнайкраще цьому сприяла.

 

Джаз Коктебель пройшов уже вдев'яте. З далекого 2003-го року фестиваль не просто виріс - він перетворився на найбільшу джазову подію країни. Понад 15 тис. осіб (що особливо приємно - переважно молоді) з'їжджаються до Криму зарядитися приголомшливою енергетикою джазу, свободи та сонячного оксамитового сезону. Як же Джаз Коктебель продовжує літо?

 

Музика

Про музику можна говорити безкінечно. Фестиваль Джаз Коктебель - перш за все, сучасна джазова та world music. Хоча організатори зовсім не дотримуються канонів і не фільтрують артистів за будь-якими жанровими рамками. Чого вартий тільки лайн-ап цього року!

Рок-легенда Борис Гребєнщиков, юна й камерна Аліна Орлова, електро-свінгери Parov Stelar Band, романтичні алко-театрали Billy's Band, розкішна Anna Maria Jopek, несподівані The State of Monk - ось лише небагато гучних імен, які виступали тільки на головній сцені - Nu Jazz.

Сцена Nu Jazz на повну силу працювала і вдень, причому у вільному, безкоштовному для всіх охочих форматі. Тут протягом фестивалю публіку тішили Pushkin Klezmer Band, Kitcen Grooves, DOK, Карл Хламкін і ОгнеОпаснОркестр, а також DJ O'Skrypka.

Волошинська

І якщо на Nu Jazz панувала справжня атмосфера опен-ейру, з багатотисячними натовпами глядачів, то справжні гурмани насолоджувалися вишуканим і концентрованим джазом у саду біля будинку-музею М. А. Волошина. Сцена під чуйним керівництвом Олексія Когана цього року представила гостям багато відомих і нових імен: Oliver Lake, Abraham Burton Quartet, Dabbie Davies, Trio Renerations, DoMa Ensemble, Anna Kristofferson, Organizzmo - усіх чудес Волошинської сцени не злічити.

New Project

Радісним фактом для багатьох молодих виконавців стало відродження відкритої сцени на пляжі, де вони могли представити публіці свої починання. Такими групами-щасливчиками стали Купава, Крапка, Papamobile, The Retuses, Jam Babble Band та ін.

Кіно

Після закінчення нічних концертів найстійкішим демонстрували кіно: так, у перший день це була стрічка Cinema and Tango, а також прем'єра Київ, я люблю тебе!, а в другий - презентація доку-фікшн музичного фільму Ганки Третяк - Don't Worry!

Атмосфера

Літо продовжується, звичайно, атмосферою. Сюди входить безліч факторів, включаючи погоду (вона була ідеальною), чистоту (яку успішно забезпечували еко-партнери Джаз Коктебеля) і, звичайно ж, публіку. Тисячі людей, які адекватно сприймають музику і красу, в комплекті з цією самою музикою та красою - ось що таке Джаз Коктебель, фестиваль, який продовжує літо.