МузПростір

Етно-тріп-дует «Зіра» виступив у Вінниці у центрі сучасного мистецтва «АртШик».

Вийшла півторагодинна подорож закутками душі у супроводі східних мелодій. Шлях прокладали Дмитро Земський та Олег Резніченко.

 

Дует, назва якого звучить пряно, це двоє музикантів та сила-силенна екзотичних інструментів. Змінюючи напрямки двоє бороданів ведуть у світ східної екзотики, не над-дивної та недосяжної, а близької, душевної, такої, яку хочеться розкрити для себе. Вони створюють медитативний настрій, доповнюючи свої мелодії та наспіви захопливими розповідями з подорожей світом та з історії інструментів.

 

Звивається мелодія мов стежина, ведучи за собою примарним шляхом слухача в країни далекі та не до кінця пізнані. От звучить арабський інструмент уд, підтриманий барабанним ритмом, аж тут його змінює бамбукова японська флейта, багатострунний індійський сітар, неймовірна лютня, ще одна екзотична флейта, маленька гавайська гітара укулеле, більш звична гітара, черепаха... Черепаха? Так, пустотілий панцир, що використовується як барабан. А ще ритм відбивається на дарбуці, джембе, конзі... і змушує поринути у роздуми на тему музики з різних світів.

 

Те що виходить у дуету – це проекція глибокої філософії східних культур на слов’янську душу, на нашу ментальність та світосприйняття. Всі мелодії оригінальні, авторські, кожна продумано завершується яскравою кульмінацією від майстрів видобування звуків.

 

Вони самі визнають, що струнно-ударно-духове начиння та голос використовують як засоби для висловлення свої музичних думок, як фарби, якими малюють свої, ні на що не схожі, картини. Палітрою для них слугують душі слухачів, і кожен с залу виносить свій ескіз, власне враження від авторської музики.