МузПростір

15-18 вересня у кримському містечку Коктебель відбудеться музичний фестиваль Джаз Коктебель. На ньому працюватиме дві сцени: мала - Волошинська та велика Nu Jazz. Виступатиме півсотні артистів із України, Росії, Білорусі, Франції та Америки.

Джаз — це не культура еліти, а елітна музика. Якщо у людини є багато грошей зовсім не означає, що вона вже еліта. Це музика культурного спротиву, протесту. Але протесту тихого та інтелігентного. Скажімо панки — зачіски-ірокези, плюють зі сцени, повертаються дупою до публіки — в цьому їх шокуючий протест. Джазмен — самоіронічна людина: хлопці, хочете слухати хеві-метал, андеграунд — будь ласка, Поплавський до душі — будь ласка. Ми будемо слухати інше й нам начхати, що ви думаєте. Джазова музика — це прапор індивідуалізму, - зазначив куратор малої сцени, музичний критик Олексій Коган.

 

Засновником фестивалю є російський журналіст Дмитро Кисельов, директором - українка Лілія Млинарич. Цього року він відбудеться у дев'яте.

За 6 років, які працюю на фестивалі, жодного разу не скупався в морі. Не вистачає часу. Літучки президент фестивалю влаштовує дуже рано, тому прокидався завжди о пів на сьому й одразу йшов у цілодобове кафе на березі моря за філіжаночкою кави. Ці 15 хвилин незабутні: шум моря, неподалеку грає місцевий саксофонист Арсен, на пляжі порожньо, всі відпочивають від нічних гулянь, або тільки повертаються додому. Публіка на фестивалі дуже змінилася. Тепер тут від Баха до Офенбаха — і 15-річні, й 80-річні їдуть. Вже немає такого, що джаз слухають люди, яким за 40, які вище середнього статку, у яких не порожньо в голові. Навіть не можете собі уявити, скільки в українських селах гарної інтелігентної публіки. А цього року вперше зі сцени повернув повний грошима гаманець, два фотоапарати, відеокамеру, шість паспортів, два студентських квитки. Раніше гроші з гаманця витягували. Власники просто не могли повірити, що це насправді. Трошки напідпитку хлопчик сидів у кав'ярні пив каву з дівчинкою, з якою познайомився 10 хвилин тому, й забув там камеру. Більше не сподівався її побачити, аж тут її повертають. Музиканти також співають дифірамби українській публіці. Кажуть, що дуже точна. Знає, де посміхатися, де плескати, а де краще промовчати, - додав Коган.

 

Квитки на фестиваль коштують від 75 до 225 грн за день. Абонемент на сцену Nu Jazz — 465 грн. Цього року на фестивалі виступлять Акваріум, Аліна Орлова, Кал Хламкін, Billy's Band, Анна Марія Йопек, The drops та інші. Джерело: <a href=http://gazeta.ua/articles/culture/_muzikanti-dzhaz-koktebelyu-spivayut-difirambi-ukrajinskij-publici/398625">Gazeta.ua</a>