МузПростір

8-ий етно-фестиваль «Країна Мрій» другий рік поспіль проходив під дощем, і якщо минулого року погода лише трохи налякала гостей фесту, то цього разу лити практично не переставало обидва дні. Звісно це налякало багатьох потенційних відвідувачів, але певна кількість поціновувачів world-музики все ж зібралася на Співочому полі 25-26 червня.

Вранці 25 червня небо було хмарним, ще була надія, що хмари розійдуться, проте сталося не так, вже до обіду у Києві почалася злива.  Та дощ не позбавив «Країну Мрій» відвідувачів. Люди збиралися невеличкими групками біля маленьких сцен фестивалю, більша кількість народу оточила козаків, які демонстрували свою майстерність у володінні шаблями та батогами, також міг себе у цьому спробувати й будь-хто бажаючий. На фестивалі окрім української культури були представлені і японська, молдавська, індійська, татарська та інші. Вже після 18-ої більшість глядачів перемістилася до головної «вечірньої сцени», на якій виступ почав дніпропетровський гурт Вертеп.

 

Слідом за ними на сцену вийшов Тартак, вдруге за історію фестивалю. У 2005-му музиканти презентували на «Країні Мрій» свою фолькльорну програму, яка пізніше вилилася в альбом «Гуляйгород». Цього разу вони знову виконали цю ж програму, допомагали їм у цьому дівчата з дуету Астарта. Тартак трохи зупинив дош, проте пізніше він знову почався. Слідом сцену зайняв Олексій Заєць, хлопець якому не поталанило у шоу «Голос Країни» знайшов свою аудиторію на «Країні Мрій», поціновувачів його вокалу тут виявилося більше. Продовжили програму дівчата з «Камо Грядеши», виконавши пісні, які вони збирають у своїх фолькльорних експедиціях. А завершував перший день білоруський гурт Осміра. Білоруські етно-музиканти остаточно довели, що дощ не може завадити успішному фестивалю. Люди у національних вбраннях танцювали босоніж та водили хороводи так само активно, як це було і в більш сонячні дні на фестивалі у минулі роки.

http://fadiez.com.ua/gallery/8-yj-etno-festyval-krajina-mrij-projshov-u-kyjevi-/91350/

На другий день дощ не переставав лити, та цього разу всі підготувалися краще, побільшало людей з парасольками, артисти отримали додатковий захист на сцені . З першого гурту на «вечірній сцені» люди почали танцювати. Канадійці De Temps Antan з легкістю розворушили натовп та підтягнули відвідувачів «Країни Мрій" ближче до себе. Акордеону, скрипки та перкусії було достатньо для цього. Зупинити дощ пообіцяв лідер тувінського гурту Ях-та і йому це вдалося, вже за кілька пісень з неба падали лише нечисленні краплі. Окрім того тувінці продемонстрували горловий спів, проте їхня музика трохи випала із загального настрою фестивалю і змусила глядачів більше дивитися на сцену ніж віддаватися танцям.Дві губні гармоніки, труба,саксофон, кларнет, флейта, дудук, туба, клавіола, акордеон, гітари та барабани, ось далеко не повний список інструментів який використовує гурт Hazmat Modine. 

http://fadiez.com.ua/gallery/8-yj-etno-festyval-krajina-mrij-projshov-u-kyjevi-/91371/

На деякий час до них приєднався і лідер тувінців, щоб поєднати свій горловий спів з їхнім джазом. Американські музиканти, які грали цього вечора третіми, підготували публіку до вихода на сцену хедлайнера, ініціатора фестивалю Олега Скрипку. Цього разу Олег виступив з джаз-бендом «Забава». Розпочали з «Танців», проте французькою мовою. Музиканти виконували пісні Богдана Веселовського чередувавши їх з хітами ВВ – піснями «Весна», «День Народження», не обійшлося звісно й без «Країни Мрій». Фестиваль закінчувався під дощем, проте в дуже теплій атмосфері та з запальними танцями біля сцени, хоч і з меншою кількістю відвідувачів, яких відлякав дощ та невелика плата за вхід.