МузПростір

«Сєйчас пєрєд вамі виступіт малоізвестная харьковская группа «Мьортвий Пєтух» – із такого жарту Міська Барбари розпочався виступ культового лівійського гурту «Мертвий Півень». Нещодавно група випустила черговий (вже тринадцятий!) альбом «Радіо Афродита», який і презентувала днями у харківському клубі «JazzTer».

Це вже третій виступ гурту у Харкові – вперше вони завітали сюди ще у 90-х підчас всеукраїнського туру, а вдруге – коли презентували альбом «Афродізіаки» (спільний із Віктором Морозовим). І що цікаво – програма усіх трьох концертів майже не перетиналась!

 

Почали «Півні» із, власне, презентації нового альбому, виконавши всі його пісні. Загалом альбом складається із переспівів відомих (і не дуже) хітів. Як сказав вокаліст гурту Місько Барбара – «хтось каже, що ми ці хіти переспівали, ну а хтось – зіпсували…».

 

Ну, як на мене, точно не зіпсували! Запальна «Ой Марічко, чичері» (майже у стилі панк), романтична «О, панно Інно» на слова Павла Тичини (вперше цю пісню виконав Віктор Морозов ще у 70-х), весело-іронічна «Шахтарочка» (із актуальними «політичними вкрапленнями»), повстанська «Машингвери», карпатський хіт «Гуцулка Ксеня», вальс «Я помру від застуди» на слова Сергія Жадана, хіт «Братів Гадюкіних» «Ми хлопці з Бандерштадту», який група спеціально підготувала до концерту пам’яті Сергія Кузьминського, який відбудеться 3 червня у Києві у Палаці Спорту … - всі пісні «брали» відразу!

 

Після того, які «Півні» віддали «борг перед Батьківщиною» - презентували новий диск, розпочалась друга частина концерту. Спочатку група виконала кілька пісень із останніх альбомів, серед них вельми актуальна «Without you (Знову курва радіо…)», гімн канцелярських робітників (визначення самого Барбари) «And Everybody F…cks You», присвята міністру Соба… вибачте Табачнику «Брат, піво кончілось», трохи депресивна «Old Soldger Is Very Drunck», анти-терористична «Seven-Eleven» (присвячена терактам 11 вересня) та інші.

 

Ну і не обійшлося без подарунків для «старих» фанів – прозвучало кілька пісень зі старих альбомів – «Ето», «Б’ютіфул Курпати», «Алкохоку», «Пес №2»… Тричі (!) харківська публіка не відпускала «Півнів» зі сцени, скандуючи «Хочемо ще». Які ще коментарі потрібні, для того щоб довести – концерт вдався на 100%!

 

Наостанок кілька мінусів (куди ж без них). По-перше, не приїхав Ромко Чайка, гітарист гурту – мабуть не відпустив «5 канал» (щоправда Барбара повідомив, що насправді Чайка є – він просто сховався у барабан і грає звідти:) ). Втім Мар’ян Козовий виявився цілком гідним свого старшого товариша.

 

А другий мінус – зауваження до клубу «JazzTer». От скажіть, навіщо перед сценою ставити столики? Я розумію, якoщо б це був джазовий концерт. Але ж це рок-група! Доречі, на концерті «Тартака» простір перед сценою був вільний і всі охочі могли танцювати і співати просто перед нею. А музика «Мертвий Півень» є не менш запальною і драйвовою…

 

Утім все це дрібниці. Головне – Харків вкотре побачив почув наживо одну із легенд українського року. Сподіваємось не в останнє :)

P.S. Наступного дня «Півні» зіграли ще один концерт (в акустиці) – у культурному центрі «Інді» .