МузПростір

20 травня особливо тепло та душевно було в столиці на Софійській площі. Адже саме тут С.К.АЙ., Тартак і ТНМКонго виступали та вшановували пам'ять відомого українського письменника Юрка Покальчука.

Концерт відбувся в рамках IV літературно-мистецького фестивалю Київська Барикада, що проходив у Києві 17-21 травня. Повідомлення про зірваний концерт, які стрімко з'являлись в інтернеті протягом усього дня, не злякали аудиторію фестивалю, тому вже о 19:00 на площі почали збиратись люди.

 

Розпочинав концерт колектив С.К.А.Й., виконавши свої найвідоміші пісні. У цей час до сцени підходило все більше бажаючих послухати улюблену музику. Особливо емоційно публіка сприйняла композицію Тебе це може вбити. Між виступами колективів, поки музиканти налаштовувались, присутніх розважав ведучий Сашко Лірник. Він казав, що країна зовсім не розділена, а об'єднана, висловлював свої сподівання щодо української молоді, її можливостей та дій, а також просто вів приємно розмову з присутніми. Лірник довго не хотів казати, хто виступатиме наступним, називав гурти сюрпризами, але публіка все ж таки знала. Тим паче, сцена була відгороджена від глядачів так, що будь-хто міг підійти і поспілкуватись з музикантами, які чекали свого виступу, або щойно спустились зі сцени. Таким чином, вишикувались цілі черги бажаючих сфотографуватись чи взяти автограф.

 

Поки Олега Собчука оточили фани, на сцену вже виходив наступний колектив. Присутні зустрічали Тартак гучними оплесками. Розпочавши з пісні Моральний Секс, вокаліст групи Сашко Положинський привітався з публікою і сказав кілька слів про Юрка Покальчука.

 

Перед кожною піснею Положинський розповідав, яким чином вона стосується Юрка. Покальчук був і репером, і панком – представив Сашко пісню Репанк. Про композицію Атомна помпа він сказав: Юрко, як і інші пережив 86-ий рік. Або ж: у Покальчука є тоненька книжка Хулігани. У нас є пісня. Хоча він писав про інших хуліганів. Положинський також згадав і про події, які передували концерту: Все відбувалось в останній момент і ми не встигли накрити сцену дахом і не зробили таку велику сцену як планували. На його думку, така ситуація сильно не вплинула на результат, проте не залишила байдужою. Але сам принцип лишається неприємним: чого це українська міліція не дає українському народу проводити свої українські концерти в українській столиці. Це велике питання – сказав Сашко. На це присутні одноголосно прокричали: ганьба.

 

Положинський продовжив: І багато інших питань ми маємо в наступній нашій пісні. Публіка знала, що мова йде про Я не хочу. 3 Денс, Джангел, Ні, я не ту кохав – одна за одною зустрічала публіка пісні, підспівуючи та аплодуючи. Положинський звернувся до особливо активних хлопцівіз проханням. Я постійно на концертах прошу людей, щоб вони нам коло закрутили перед тим, як штовхатися. І вони нам якось не завжди активно це роблять. Мені буде добре тут видно, якщо ви його закрутите, я буду тягнутися. Ну а не закрутите, відтягуйтеся як вам хочеться – промовив Сашко. Тож під час композиції Божевільні танці присутні не тільки стрибали, але й намагались догодити музиканту. Особливо активні потрапили до об'єктивів фотоапаратів та відеокамер, про що Положинський і нагадав присутнім: Хлопці, дівчата хочу попередити, що вас знімають неприховані камери. Можете побачити свої перекошені мармизи на5 каналі.

 

На закінчення, виконавши 100 %-ий Плагіат Сашко подякував присутнім за їхню підтримку і назвав дуже милими.  А в цей час виходу на сцену чекав вже ТНМКонго, фронтмени якого приділяли увагу фанам. Під час свого виступу музиканти закликали присутніх рухатись. Про Юрка Покальчука цей колектив говорив не тільки між піснями, але й під час них. І запропонував всім приєднатись, заспівавши З нами Пако. Для Фагота, Покальчук завжди буде поруч, поки є його вірші. Також музиканти запропонували присутнім подякувативеселим хлопцям, які зібрали сцену. Олег Михайлюта: Вони встигли, щоб цей концерт відбувся. І запевнили, що все буде добре, закріпивши слова піснею Все у шоколаді".

 

Тартак, ТНМК та С.К.А.Й на тлі Софійського собору, освітленого промінням сонця в теплий весняний вечір. Саме таким запам'ятається цей фестиваль для присутніх, попри будь-які складнощі при організації.