МузПростір

Останні кілька тижнів колектив Тартак активно гастролює Україною та за її межами.15 травня група завітала до Харкова, відігравши концерт в місцевому клубі «Jazzter».

Тартак розпочав свій виступ рівно о 20:00, коли харківська публіка заполонила танцмайданчик перед сценою.Привітавшись з присутніми, лідер групи Сашко Положинський розповів про програму концерту: «Сьогодні ми нарешті презентуємо в Харкові наш альбом «Опір матеріалів» повністю».

 

Розпочавши з «Тарамтаратіда», колектив відіграв всі 15 композицій з альбому в тій же послідовності, що й на диску. Між піснями Сашко спілкувався з публікою, закликав танцювати та рухатись. А перед композицією «Репанк» попросив всіх спуститись на танцмайданчик. Гурт робить кліп на пісню, цього разу вони хотіли зняти початок для відео. Після пісні частина прихильників повернулась за столики, решта ж залишилась танцювати далі.

 

Втім, Положинський і далі закликав всіх вставати і танцювати, проте вже не для зйомок. Адже на його думку, слухати концерт Тартака сидячи нудно. Прихильники послухались поради і влаштували слем посеред танцмайданчика. Тому вокалісту довелось вчити харківських дівчат, які стояли в перших рядах, як оборонятись від занадто активних хлопців. 

«Підставляєте лікті… або так стаєте і відштовхуєте (сідницями)» – показував прийоми Сашко – «і хлопцям буде приємно».Присутні не тільки рухались та танцювали, але й підспівували. Тим, хто правильно не розчув слова композиції «Моральний Секс», Сашко запропонував зайти на сайт колективу і перечитати текст пісні. «Ви можете вивчити тексти всіх наших пісень. Це ж просто» – сказав фронтмен.

 

Партію Діани Попової в пісні «Ти подумай» співав Андрій Благун, клавішник гурту. До речі, співав на концерті і фотограф Тартака Анрі Мосюковський під час пісні «Атомна Помпа». А Положинський в цей час відправився слемитись з фанами.

 

Відігравши останню композицію «Дж…Ангел» з альбому «Опір матеріалів», колектив перейшов до старих хітів. В перерві між піснями фани викрикували назви улюблених композицій, які хотіли почути. Найбільше просили «Не кажучи нікому», але фронтмен не погоджувався і відповідав: «Пізніше».Сашко розповів, що перед концертом в цей день завітав до харківської опери і пригадав, як там в 97 році проходив фінал «Червоної Рути», на що присутні схвально заплескали та закричали. Взагалі ж зал реагував так майже на кожні слова Положинського.

 

Перед піснею «Україно, Забивай!» Положинський традиційно для концертів вчив зал співати рядки з приспіву. До речі, на концерт завітали футбольні фани, які періодично скандували назву команди «Металіст». Сашко ж сказав, що це хороша команда, але вболіває він за «Волинь»: «Ну це ж не конкуренти!».

«Ну, Пострибай», «Божевільні танці» – ці пісні остаточно подіяли на присутніх, не всидів ніхто. Навіть ті, хто цілий концерт сиділи за столами, повставали з місць, щоб синхронно пострибати під музику «Тартака».Відігравши двогодинний концерт, колектив пішов зі сцени. І повернувся, щоб зіграти ще кілька пісень. Сашко почав приймати замовлення на пісні, проте програму «на біс» довелось скоротити, щоб «заклад не мав проблем із сусідами». Тому зіграли лише одну пісню, саме ту, які так сильно просили фани.

 

Завершила цей концерт композиція «Не кажучи нікому».Усміхнені, щасливі та втомлені харків’яни виходили з клубу, щоб повернутись додому, переглядати фотографії і з нетерпінням очікувати нового концерту Тартака в Харкові.