МузПростір

12 квітня 5-й міжнародний фестиваль KHARKIV ZAJAZZ FEST розпочався. Клуб «Pintagon» тепло прийняв безліч поціновувачів джазу.

Цього року, окрім традиційної музичної складової фестивалю, KHARKIV ZAJAZZ FEST презентував першу частину авторського фільму Дмитра Коновалова « Х…й джаз».

 

На допрем’єрному показі були присутні представники преси, гості фестивалю та навіть деякі експерти у газузі кіно, які засвідчили перший показ фільму та дали йому дуже високу професійну оцінку.  Фільм « Х…й джаз»  – це картина про життя харківських джазових музикантів. В цілому вона пронизана екзистенційним духом та розкриває сутність і проблематику музичного мистецтва у нашій країні.

 

___________DSC_4042.JPG

Презентація фільму, фото: Нікіта Лаврук  

Після закритого показу о 19:00 розпочалось офіційне відкриття. Фестиваль об’єднав цього вечора любителів музики, яка, за словами одного з організаторів фестивалю Дмитра Кутового, є  міжнародною музичною мовою. Отже, розпочалося…

 

Легка та приємна атмосфера клубу «Pintagon» дуже швидко поєдналася з лунаючими у просторі хвилями джазу. Запальні ритми поглинули всіх присутніх з першої пісні й не полишали до останнього треку останнього колективу. Фестиваль відкрили гурти Maria Group, Marble Boy, Symbol Stream, Daisy Sisters,  Show Boat та Zeфир.

 

Першими на сцену вийшли Show Boat. Хлопці відіграли настільки видовищно, що одразу всім стало зрозуміло:  український джаз живий! Також не можна не відзначити молодий колектив Daisy Sisters, солістки якого буквально захопили в полон присутніх своєю харизмою та непересічними вокальними даними.   

 

Наостанок приємно здивував джем-сейшн від Сергія Давидова та першого офіційного закордонного друга фестивалю, відомого польського контрабасиста  Маріуша Богдановича, до яких приєдналися молоді музиканти з колективів Daisy Sisters  та Show Boat. 

 

Вже вкотре Харків доводить, що жителі цього міста обома руками «за джазз»!