МузПростір

МузПростір пропонує Вашій увазі альтернативну версію подій на концерті гурту Caliban

Інформація про приїзд німецького металкор гурту Caliban до Києва з’явилась ще за півроку до самого концерту, і хоч надзвичайного ажіотажу концерт не викликав, все ж певна кількість людей зібралася 22 квітня в клубі Бінго. 

 

Та гірше це лише для тих, хто пропустив концерт, у Києві не часто грають закордонні гості такого напрямку, а вітчизняні аналоги значно поступаються за рівнем виконання. Ті, хто все ж таки прийшов у Бінго, підтримували музикантів наскільки це було можливим, хоч дві третини залу й пустували. Публіка зібралася різна, від патлатих металістів до гламурних дівчат на підборах.

В Україні Caliban вже втретє, зовсім нещодавно вони вже відіграли концерт на львівському фестивалі Руйнація. А безпосередньо перед Києвом Caliban мали концерт у Мінську. До нашої столиці вони привезли аналогічне шоу.  

На розігріві грав місцевий гурт Dead Boy's Girlfriend, який поєднує електронну та гітарну музику, до того ж виступає без барабанщика. Публіку вони зовсім не засмутили (як часто буває), принаймні невдоволення ніхто не випромінював, а деякі навіть почали стрибати під їхні ритми. Більша частина людей просто спокійно спостерігала, багато хто чекав на виступ хедлайнерів у холі клубу або ж біля бару.

Caliban з’явились на сцені близько 21-ої і без жодних слів розпочали з пісні «Love Song». Гітаристи використовують радіосистеми і можуть вільно пересуватись на сцені, тож грати вони почали як тільки їхня нога ступила на сцену. У вокаліста Андреаса Дьорнера, гітариста Деніса Шмідта та басиста Марко Шаллера фірмові сорочки з написом Caliban на серці. У іншого гітариста Марко Герца на спині напис «God is great. Satan is super».

Перші 3 пісні без жодної зупинки, на одному диханні. Перед «No One Is Safe» Андреас вирішив влаштувати «стіну смерті», одразу після неї вокаліст жестами показав, що йому дуже сподобалось та подякував публіці. Взагалі Андреас диригував публікою весь вечір, за помахом його рухи слем зупинявся та починався, люди синхронно підстрибували або зупинялись.  Вокаліст був не багатослівним, обмежувався традиційним «You are awesonme», «Fucking crazy» та «Спасибо». Перед «Caliban Reverenge» він запитав у публіки, чи вони готові до того, що відбуватиметься далі. Виявилось, що це було лише групове фото з фанами.

Після «24 Years» музиканти залишили сцену, під час кількахвилинної перерви вирішували проблеми зі звучанням гітари Деніса Шмідта. 

Після повернення Caliban виконали «I Rape Myself» та «The Revenge», а потім відіграли кавер на пісню «Sonne» гурту Rammstein. Варто зазначити, що зараз музиканти готують цілий міні-альбом з кавер-версіями «Coverfield», який збираються оприлюднити вже у травні.

Останнім треком став «Nothing Is Forever», перед яким музиканти попрощалися з Києвом, подякували присутнім та пообіцяли повернутися наступного року. Після закінчення пісні учасники Caliban викинули зі сцени трек-листи концерту, а барабанщик Патрік ще й свої рушники.

Усього Caliban виконали 17 пісень з трьох останніх альбомів, жодна з яких не була охарактеризована в статті як швидка, потужна, драйвова та розривна, тому, що виокремити такі в творчості цього гурту просто неможливо, всі вони підпадають під це визначення. Є у звучанні гурту певна злість та точно є сила, як у шекспірівського Калібана з «Бурі»