
Уже втретє в місті Хмельницькому буде проходити міський хіп-хоп фестиваль «Голоси з кварталів».
Хіп-хоп, як вулична культура, зародився ще в сімдесятих роках в Нью-Йорку. Спершу це все було схоже на звичайне захоплення малої групи людей, але поступово хіп-хоп охопив всі прояви вуличного життя. Сам термін «хіп-хоп» вперше вжив за призначенням в липні 1973 року американець DJ Kool Herc (Clive Campbell).
Хіп-хоп – це вулична культура, що включає rap як музичний напрям, break-dance (B-boying) – як танцювальний, graffiti – як образотворчий, streetball і basketball, а також деякі екстремальні види спорту – як спортивний напрям. Основою репу є MC-ing (читання, особливий речитатив). Спочатку MC-ing обов’язково поєднувався з DJ-ing’ом – це і складало реп. Зараз DJ-ing не завжди зустрічається в реп-композіциях. Реп зароджувався паралельно з рештою елементів хіп-хопа. Елементи речитативу з’явилися ще в 60-і роки у деяких R’n'B, blues і soul співаків. Першими класичними реп-композиціями були «Sugarhill Gang» «Rappers Delight» і «Fatback Band» «King Tim III» – обидві були випущені в кінці семидесятих. Хіп-хоп прийшов в Україну в середині восьмидесятих років через людей, які мали вихід за кордон і везли звідти найновіші віяння. Ймовірно, все почалося з брейка. Потім граффіті, MC-ing, DJ-ing і, як видно, останнє, що торкнулося України – це спорт.
До Хмельницького хіп-хоп дійшов в 90-ті роки, а вже сьогодні тисячі молодих хмельничан слухають хіп-хоп та танцюють break-dance, сотні читають реп та розмальовують паркани міста примхливими картинами graffiti.
Хіп-хоп виконавці Хмельницького досі не мали змоги демонструвати власну творчість на офіційній сцені. Але часи змінились і Хмельницький міський будинок культури (ХМБК) спільно з ХОМГО «Українська соціал-демократична молодь» пропонує усім хіп-хоп митцям міста спробувати власні сили на фестивалі «Голоси з кварталів» у ІІІ сезоні. Заявки приймаються до 15 жовтня 2010 року в ХМБК за адресою: м. Хмельницький, вул. Проскурівська, 43. Контактний телефон: 705-234.