МузПростір

Першу половина літа до від’їзду в США та Канаду Гайдамаки провели серед наших близьких сусідів на літніх open-air Угорщини, Литви, Словаччини та Польщі.

Першим став «Be2gether» – найбільший фестиваль музики та мистецтв у країнах Балтії, дійство, повне електронної, альтернативної музики та року, ігор, виставок та кінопоказів на лоні живої природи, на історичних землях замку Норвілішкес, звідки беруть початок п’ять старовинних доріг, що ведуть у Вільнюс. Тут гурт познайомився зі Шнуром, лідером російських «Ленінград» та «Рубль». Після нього лунав наш козак-рок та британці «Skunk Anansie». Середньовічний Сопрон, місто музеїв, сколихнув «Volt» – другий після «Sziget Festival» мультикультурний фестиваль Центральної Європи. На Головній сцені «Sziget» Гайдамаки представляли Україну у 2009-му – «Volt» на 15 сцен охопив ще молодшу аудиторію, зібравши біля 70 000 чоловік. Як і минулого року на «Sziget» сусідами гурту стали «Prodigy». Найбільший портал Угорщини http://Index.hu Index.hu назвав виступ Гайдамаків одним з кращих концертів дня на усьому фестивалі.  

У свіжому після дощу хвойному парку міста Прешов, Словаччина, відбувся «Dobrý Festival». Невеликий, але затишний, він тепло зустрів Гайдамаків та легендарного Гарі Мура. Подорож країною захопила музикантів озерами та горами – краєвидом Західних Карпат, запам’яталася часом, проведеним в гостях у художника Прокіпа Колісника. Фестиваль кіно «Targowa Film Street Festival» у польському Лодзі поєднав музичну та кіно-програму. Крім виступу з гуртом, лідер Гайдамаків Олександр Ярмола оцінював фільми у конкурсі молодих польських режисерів, багато спілкувався з дочкою Еміра Кустуріци та директором «Kustendorf Film & Music Festival» Дунею Кустуріцею, відвідав польську анімаційну студію «Semafor». Пізніше у якості хедлайнера Гайдамаки зіграли на етно-рок-фестивалі у Польщі «Ekoomyja». Та особливо гарячі концерти Гайдамаків пройшли у рідній Україні – на святі «ШОУ РІА» у Тернополі та в ніч Івана Купала на Монастирському острові Дніпропетровська. Гайдамаки на «Be2gether», Литва:

 

Сюжет про «Targowa Film Street Festival-2010», Польща: