МузПростір

Глечики і ляльки, сорочки та килими...Книги, кобзи, мікрофони і фотоапарати…10 липня на Співочому полі в Києві всьоме стартував етнофестиваль «Країна мрій».

«Коли ми починали робити «Країну мрій», це був якийсь виняток, якесь диво, а на сьогоднішній день це найбільший фестиваль України, який важливий не тільки для людей, які його роблять, а й для всіх українців, які приходять сюди з великим задоволенням», — сказав на прес-конференції Олег Скрипка.

 

 Фома, лідер гурту «Мандри» і учасник фестивалю, прокоментував: «Це дуже корисна для України акція. У нас є серйозна проблема із самоідентифікацією, і фестиваль «Країна мрій» — це важливий фестиваль  для позитивного самоствердження України.»

 

Компанія Кока-Кола, традиційний партнер фестивалю, провела конкурс на кращу вишиванку. На прес-конференції Олег Скрипка та Олеся Жулинська, директор компанії зі зв’язків з громадськістю, нагородили переможців. До фестивалю долучилася  уповноважена організація колективного управління суміжними правами «Українська Ліга Музичних Прав» (директор Олексій Гуменюк), виділивши кошти для реалізації фестивальних майстерень. Всеукраїнський благодійний фонд «Дорога майбутнього» створив символ-оберіг —  велику ляльку-мотанку «Мати з немовлям».

 

Міністерство культури і туризму надіслало офіційний-лист привітання, що, за словами Олега Скрипки, ілюструє співпрацю фестивалю і держави. Ігор Добруцький, радник мера Києва, розповів також, що на 55-й щорічній виставці квітів на схилах Дніпра флористи викладуть рушники із квітів, а на День незалежності 100 власників кращих вишиванок з усієї України пройдуть ходою «Ріка вишиванок» від Контрактової площі до Співочого поля.

 

На прес-конференції було підняте питання ціни фестивалю, на що Олег Скрипка сказав, що українцям час починати інвестувати у самих себе, адже сходити на зарубіжного виконавця за 1000 грн вважається нормальним, а наше чомусь має бути безкоштовним. Також співак поділився, що при організації подібних заходів набагато легше домовитися із зарубіжними компаніями, ніж із вітчизняними, які чомусь спонсорують Венеціанські бали чи гламурні вечірки у Ніці.

 

Маршрут усіх «мрійників» розпочинався із книжкової виставки братів Капранових, які поруч із представниками українських видавництв продавали власні книжки із легендарного зеленого запорожця.  Далі на відвідувачів чекали Алея Майстрів, різноманітні Сцени та Майстерні — майстер-класи, народні танці, виступи автентичних українських колективів та багато іншого. Письменниці Ірен Роздобудько та Міла Іванцова відкрили конкурс із авторського кулешу; також вперше відбувся кобзарський слем під проводом харківського поета Артема Полежаки.

 

//IMG_0598.jpgРодзинкою першого дня фестивалю став погодній форсмажор. Менше, ніж за годину до вечірнього концерту злива поставила під загрозу подальше святкування. Олег Скрипка вийшов до людей і зізнався, що «такого ще не було!». Тож на величезному співочому полі музиканти вирішили грати акустику — розпочав запальний циганський гурт «ТопОркестра», потім до нього приєднався і сам Скрипка.

 

Перехопила естафету акустики харизматична й голосиста  Йоанна Славінська (засновниця гурту «Muzykanci»). Польська співачка зачарувала грою на скрипці, власними піснями, українською народною «Чорноморець» і навіть композиціями  Горана Бреговіча  . «На закуску» був латвійський колектив «Ilgi».

 

Примхливій погоді не вдалося зірвати фестиваль:публіка не розійшлася і водила хороводи під постійним дощем чи просто дивилася концерт з-під парасольок.  Щирість і справжність живого виступу так завела всіх, що під кінець вже важко було зрозуміти, хто артист, а хто глядач.