МузПростір

Україна. АР Крим. м. Бахчисарай. Східні Ворота (Чуфут-Кале). 15-16 жовтня. Вхід 80 грн.

Бахчисарайська районна державна адміністрація Бахчисарайська районна рада Бахчисарайська міська рада фестиваль-екскурсія СХІДНІ ВОРОТА. АРТПОЛЕ-КРИМ 15-16 жовтня, Бахчисарай Фестиваль проходитиме у вихідні рівно посеред осені. В Криму це час спостережень, усвідомлень і стиглих плодів — айви, горіхів і гранатів. Час, що дає можливість ще раз відчути літо, проте в ньому вже немає галасливих туристів, дискотек і шаленої спеки. «Східні Ворота. АртПоле-Крим» — це фестиваль-екскурсія по місту-саду, в якому є прекрасний Ханський палац, Успенський монастир, середньовічний університет Зинджирли медресе, печерне місто Чуфут-Кале, мечеті, старовинні цвинтарі та фонтани. Фестиваль для тих, хто шукає глибшого порозуміння з навколишнім світом, чому сприятиме дивовижна історія цього міста, де з давніх часів жили люди різних національностей та релігій, де і зараз звучить кримсько-татарська, українська, російська, вірменська, грецька, польська та інші мови.  15 жовтня.

 

11:00 — майстерні з кримсько-татарських ремесел та приготування традиційних страв (відбуватимуться на кількох майданчиках у старій частині Бахчисараю, починаючи від Ханського палацу і закінчуючи Східними Воротами Чуфут-Кале). Таким чином кожен з гостей отримає можливість безпосередньо доторкнутися до міста: - гончарство - вишивка - філігрань - приготування кави - природні барвники - приготування чебуреків - традиційна іграшка Музична програма складатиметься з двох частин — власне народів Криму (традиційна музика кримських татар, чінгіне, греків і османів) та міжнародної world-music-програми. 16:00 — музика народів Криму (велика сцена біля Східних Воріт Чуфут-Кале) МАКЪАМ (світська музика ханського періоду) МУСТАФА КИЗИЛДЕЛІ ДЖЕЗАЇР (старовинні традиційні мелодії чінгене (кримських ромів) та кримських татар) 18:00 — world music програма 18:00 — ЗІРА (Україна), 18:45 — ОРКЕСТР СВ. МИKОЛАЯ (Польща), 20:00 — геліографіті (малювання живим вогнем у живому просторі, Володимир та Тетяна Бахтови) та PORT MONE (Білорусь), 20:30 — CANKISOU (Чехія), 21:45 — ДАХАБРАХА (Україна)

 

16 жовтня. 11:00 — майстерні з кримсько-татарських ремесел та приготування традиційних страв. 11:30 — відкриття виставки фотографій кращих лендартових об’єктів, створених учасниками фестивалю у попередні роки; зустріч з художниками, що брали участь у лендартовій програмі фестивалю (Зинджирли медресе).

12:00 — перша екскурсія по лендартових об’єктах, створених на фестивалі (екскурсії протягом дня відправлятимуться від Зинджирли медресе). Квитки — 80 грн, можна придбати на Квитках.UA С житлом у Бахчисарї проблем не виникає. Є різноманітні пропозиції — від 30 грн до 400 грн., від простих умов у місцевих жителів до високого рівня приватних готельчиків.

Детальнішу інформацію можна отримати в Туристсько-інформаційному центрі Бахчисарая або за тел. 066 100 6022 . Крім того — для власників наметів) — на головному фестивальному майданчику біля Східних Воріт Чуфут-Кале буде розташоване наметове містечко, забезпечене питною водою та обладнане біотуалетами.