МузПростір

Україна. 27 квітня-13 травня 2012 р.

Музичні вар'яти України та Польщі об'дналися, щоб провести сеанси тривожно-ейфорічної музтерапії. 27/04 - ОДЕСА, Music Art Club RESPUBLICA пер. Шампанский, 2 28/04 - ЖИТОМИР, Арт паб Bullet вул. Київська, 13 1/05 - КИЇВ, LabCombinat вул. Нижньоюркiвська, 31 4/05 - КИЇВ, Книжкова кофейня Бабуин ул. Симона Петлюри (кол. Комінтерну), 10 5/05 - КРИВИЙ РІГ, Арт-клуб Shelter пр-т 200 років Кривого Рога, 7г 6/05- КРИВИЙ РІГ, паб Ліверпуль 7/05 - ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ, клуб Матадор вул. Кам'янецька, 2 8/05 - ЧЕРНІВЦІ, паб PUBLIC, вул. Головна 265А (ТРЦ DEPO't) 9/05 - ІВАНО-ФРАНКІВСЬК, Арт-клуб ГАРМИДЕР вул. Незалежності, 31 (у будинку КМЦ Є) 10/05 - УНІЖ, Арт-клуб ГАРМИДЕР вул. Незалежності, 31 (у будинку КМЦ Є) 13/05 - ЛЬВІВ, Хмільний дім Роберта Домса вул.Клепарівська, 18 «Дичка» - так українською називається рослина яка виросла в забутому людьми саду або з занесеного в ліс насіння породистого яблука - чи конопля яка виросла сама по собі на смітнику. Гурт «Дичка» теж, можна сказати, дико вирощені. Хоча в їх творчості й відчувається вплив сучасних стилів музики, але стиль, в якому вони грають, визначити важко. Сама «Дичка» напрямок свого творчого доробку називає «тривожно–танцювальний».

Почавшись колись з дуету (Дмитро Бугайчук, Анжела Зайцева), склад «Дички» часто змінювався в залежності від місця, матеріалу, зайнятості учасників в інших проектах і т.д. Зараз вже протягом року існує постійний склад, але часто запрошують до співпраці багатьох музикантів. Тож можна потрапити на концерт з великою духовою секцією або на виступ де буде грати гітара, скрипка і експериментальна електронна музика. На концертах з «Дичкою» також грає відомий скрипаль Сергій Охримчук. Олександр Кохановский (a.k.a. Pan Kifared) - учасник багатьох андерграундних проектiв ще з 90-х та один з провідних сучасних українських авангардних композиторів, також учасник театральних і кінопроектів - є постійним музикантом гурту. Також до складу входять співачка Олена Шикура і барабанщик Микола Нагорних, Андрій Мерхель (скрипка) та Володимир Скрябін (бас).

Для участі в цьому турі до музикантів приєднався Ірек Мартинюк - учасник етнічного «перкусійного оркестру» Sambasim з Любліна. Трійця цілковитих божевільних: Ася Завлоцька, Себастьян Пікула і Кароль «Колор» Гадзало вирішили створити щось, чого ще не було, дати відповідь на невирішені до того питання і показати такий вид музики, яка ще не гралася. Записали альбом, який назвали «Музика з кущів». Знайомтесь — це Misz.

Гурт утворився в 2008 році, але теми текстів і музика крутилися в голові музикантів ще в 80-х і 90-х. Тепер настав час для реалізації задумів і здійснення музичних мрій. Їхній музиці надзвичайно важко дати визначення — в ній є елементи джазу, фанку, поп-музики і репу, знаходиться місце для інструментально-вокальних імпровізацій. Тобто все, що грає в їхніх душах. Інструментарій опирається на гітару і контрабас, а також на феноменальний вокал Асі.

Вся діяльність гурту, і не лише та, що пов’язана з виступами і контактом з публікою, забарвлена великою дозою забави і спонтанності. В текстах Misz часто представляє діагнози реальності — іноді веселої, іноді не дуже, і намагаються запропонувати якісь ліки. Говорять про те, що їм болить, не бояться когось зачепити. Зарікаються, що ніколи не гратимуть до котлет, не погодяться, щоб їх музика звучала на радіо. Як говорить Кароль, піднімаються на оборону музики. Опираються стану речей, який склався не лише у футболі, політиці й бізнесі, але звів з глузду й культуру. Сміються з джазу, фанку і поп-музики, мають серед своїх пісень епізод з реггей і зіграний цілком у своїй манері кавер Summertime.