МузПростір

Цією статтею ми, фактично, починаємо знайомити вас з історією музичних гуртів та виконавців. І починаємо ми з хмельницьких рокерів з гурту STANZA.

 Думка з поетичними строфами 

та життя з піднесеною музикою - це прекрасний

світлий пейзаж під куполом блакитного неба

серед якого легко дихається

Протягом віків царювання музики, люди навчились слухати, розуміти та любити музику. Музика здатна відкрити душу людини, заспокоїти її, облагородити її, подарувати натхнення. Через музику людина виражає свої почуття, свою любов до навколишнього світу. Музика укріплює дух людини. Музика стає невід'ємною частиною людини, мелодією душі кожної людини. Якщо музичний твір виконується майстрами, то він стає співзвучним з мелодією душі людини, і тоді настає злиття душ і велика гармонія кохання – розуміння. В музиці людина може прожити все своє життя, згадуючи сумні та веселі моменти в житті. За допомогою музики людина освітлюється, очищується, стає Людиною з великої літери. 

 

На даний час багато талановитих колективів та виконавців, пісні яких сповнені глибокої мудрості. Одним з таких колективів є енергійний, сповнений драйву та адреналіну гурт «Stanza» (раніше «Крестовий поход»).  

Учасники гурту не вважають свої пісні справою підсобною чи банальною. Їх творчість – це перш за все життєстверджуюче мистецтво, лірика, наповнена живим почуттям і хвилюючою експресією, афористичними рядками та мелодічними строфами.Так, саме строфами! Адже слово «stanza» у перекладі з англійської мови означає мелодична строфа, а строфа – це та ж музика, тільки з'єднана зі словом і для неї теж потрібен природній слух, відчуття гармонії та ритму. Така назва заключає в собі усю повноту та багатогранність творчості коллективу.

 

Тексти пісень гурту вражають своєю неповторною життєлюбністю, оптимізмом і просвітленою мудрістю, підкупляючою своєю щирістю та простотою, лобов'ю до життя, до природи, до людей. На думку виконавців, кожен новий день – це нова строфа, новий акорд, нова думка, яку треба донести до слухача. Саме того гурт «Stanza» з самого свого народження не замикається рамками, а знаходиться в постійному пошуку нових ідей, злитті різних стилей. Варто підкреслити, що жанрове різноманніття музики гурту «Stanza» поєднутся з дивовижною легкістю, органічною витонченістю, віртуозною простотою вірша, визначеністю композицій, чіткістю музичного ритму, а найголовніше – з сенсовою насиченістю тексту, мудрого для старшого покоління і зрозумілого для молодшого. Це істотно розширює коло людей, яким цікава музика гурту.  

 Початком відліку історії гурту можна вважати 1996 рік. Саме тоді в м. Хмельницькому учасники різних музичних колективів об'єднуються в складі «Крестового походу» і випускають своє перше дитя – альбом «Небо в огне», з баладною композицією «Чорный ворон». Саме ця легендарна лірична сповідь «Чорный ворон» принесла популярність виконавцям і довго лунала на всіх радіостанціях України.

 

 

Перший альбом був витриманий у стилі power-trash metal. За ним у 1998 році послідував другий альбом «Аккорд натянутых вен», який по звучанню був набагато важче попереднього. В 1999 році міні-альбом «Т. N.T.» представив публіці нову концепцію гурту і був записаний в якості експерименту трьома учасниками гурту в стилі industrial.

 

В різний час учасники гурту сесійно працювали з Ані Лорак, Олександром Пономарьовим, Наталією Валевською, гуртом «Статус» та Сергієм Казанцевим.

 

В 2005 році після тривалого мовчання гурт знову збирається, але вже в новому оновленому складі.Вокал – Журба Андрій (робота в гуртах «Авалон», «Крестовый поход», «T.N.T. project»), ударні – Чагайна Олександр («Гризли», «Статус», «Кидем», «Крестовый поход», Ані Лорак (сесійний музикант), Олександр Пономарьов (сесійний музикант)), бас  – Кучер Сергій («Панацея», «Крестовый поход», Олександр Пономарьов (сесійний музикант)), гітара – Варгатий Юрій (Олександр Пономарьов (сесійний музикант), «Атомная пирамида», «Крестовый поход»), клавішні – Руднєв Руслан («Дожди», «Фабио», «Крестовый поход», Олександр Пономарьов (сесійний музикант)).

 

Змінюється концепція гурту і починається робота над новим матеріалом у стилі modern rock, nu melodic hard. У зв'язку з цим змінюється назва гурту «Крестовый поход» на «Stanza». В даний час звукозаписуючою компанією ФДР готується до виходу новий альбом гурту, але в той же час і дебютний альбом для «Stanza», який виразно повинен стати музичною сенсацією. Альбом багатий на хіти, такі як «Птица», «Ангел», «День и ночь». Однією із останніх робіт гурту являється кліп на пісню «Пьеса» – це поетичне театралізоване дійство на основі сучасної музики.

 

 

На даний момент можна з впевненістю сказати, що багаторічна дружба між учасниками і довгі роки наполегливої праці не минули дарма для гурту «Stanza». Не дивлячись на те,що робота в банді відрізняється від сольної дуже суттєво, кожен із учасників гурту володіє неперевершеним вмінням не випинати себе на фоні інших музикантів, формуючи монолітне, цільне звучання композиції. При цьому не престаючи імпровізувати, експериментувати прямо на сцені чи в студії, протягом всієї композиції, наповняючи музику чимось особливим і моторошно-притягуючим, не залишаючи байдужим нікого.