МузПростір

Кардіолог доктор Алон Штейнберг, який виступив в середу на процесі лікаря Конрада Мюррея, обвинуваченого в ненавмисному вбивстві короля поп-музики Майкла Джексона, заявив, що співака можна було врятувати, якби вжити належних заходів, повідомляє в четвер агентство Франс Прес.

Джексон помер 25 червня 2009 року на 51-му році життя в Лос-Анджелесі. За версією слідства, Мюррей, якого в даний час звинувачують у ненавмисному вбивстві, дав музикантові надмірну дозу пропофолу, який у взаємодії з іншими препаратами, в тому числі і заспокійливими, став причиною загибелі співака.

 

Мюррей вийшов з кімнати, в якій знаходився Джексон, на дві хвилини, а, повернувшись, побачив, що співак не дихає, нагадав Штейнберг. Однак у Джексона ще був кров'яний тиск, пульс, його серце билося, і, якби йому була надана необхідна медична допомога, його, очевидно, можна було врятувати в той момент.

 

Лікар Джексона, за словами кардіолога, проявив серйозну халатність, не викликавши відразу ж швидку допомогу. Однак замість цього він лише покликав свого помічника.

 

У Джексона не було зупинки серця, він просто перестав дихати, тому зроблений Мюрреєм кардіологічний масаж був марним і непростимим, заявив Штейнберг.

 

Також кардіолог зазначив, що пропофол, який приймав Джексон, не підходить для лікування безсоння.

У випадку, якщо суд визнає винним Мюррея, який не заперечує той факт, що давав невеликі дози пропофолу Джексону, але не вважає себе винним у ненавмисному вбивстві, він може бути засуджений до чотирьох років ув'язнення і втратити ліцензію на лікарську діяльність. Джерело: <a href=http://gazeta.ua/articles/celebrities/_kardiolog-vvazhae-scho-majkla-dzheksona-mozhna-bulo-vryatuvati/404460>Gazeta.ua</a