МузПростір

Гайдамаки виступили в Казані, тисячолітньому місті Республіки Татарстан, де відбувся IV Міжнародний фестиваль «Сотворение мира» наймасовіший, найзірковіший та найдорожчий в Росії.

Разом із українськими Гайдамаками, серед 200 музикантів 12 країн, світ створював фронтмен скандальних панків «SexPistols» John Lidon із проектом «Public Image Ltd», лідер світової рок-легенди «Creedence Clearwater Revival» John Fogerty, президент фестивалю Андрій Макаревич з «Оркестром креольського танго», «Бі-2», Гарік Сукачов і «Неприкасаемые». Акордеон Івана Леньо з Гайдамаків виходив на сцену двічі – він врятував виступ «Gogol Bordello», вчасно замінивши акордеоністу «Гоголів» зламаний інструмент.

 

250 тисяч глядачів, інтернаціональний склад гуртів – на реалізацію фестивалю було зібрано 2, 5 мільйона доларів з федерального, регіонального та міського бюджетів країни, що значно перевершило минулі роки. «Сотворение мира» відбулося у день татарського народного свята Сабантуй, об’єднало калейдоскоп музикантів різних країн, релігій та музичних школ і завершилось джем-сейшеном, де усі учасники виконали пісню «The Beatles» «With a Little Help from My Friends».

 

«Хочу відзначити приголомшливу українську команду Гайдамаки. Це найкрутіші на сьогоднішній день представники українського року. Зараз в Україні взагалі дуже сильно розвинена сучасна музика і, як це не дивно і не прикро, набагато краще, ніж у нас, - каже Сергій Міров, генеральний продюсер «Сотворения мира».

 

Для місцевого Музею соціального побуту Гайдамаки" залишили автографи на ексклюзивній футболці і на глобусі, підписаному усіма учасниками «Сотворения мира», що приїздили в Казань останні чотири роки.