МузПростір

На початку серпня українськомовний випуск журналу буде презентовано у серці Києва, Руському клубі «Культ Ра». На презентації «Української культури» очікуються виступи гуртів «Кросна», Сашка Положинського та гурту «Гуляй-город».

Серед спеціальних гостей вечора: Міністр культури України Михайло Кулиняк, міністр зовнішніх справ України Костянтин Грищенко, радник Президета України Ганна Герман, Катерина та Віктор Ющенко.

Також на презентацію запрошені: Ніна Матвієнко, Джамала, Марічка Бурмака, Лесь Подерв’янський, Микола Вересень, Нестор Шуфрич, Світлана Вольнова, Тетяна Рамус; колекціонери Ігор Воронов, Дмитро Андрієвський та Андрій Адамовський; художники Олег Тістол, Олександр Ройтбурд, Володимир Будніков та Влада Ралко; представники арт-бізнесу, культурних та громадських організацій, а також акредитовані журналісти. У підготовці до презентації редакція журналу розпочала промо-кампанію «Українська культура. Будьмо уважні». Цією промо-кампанією ми прагнемо сказати нашим читачам: ми молода потужна країна, нам є що сказати світові і є чим пишатись; традиція – це не ексгумація, це те, що проявляться через нас з вами сьогодні; бути українцем – це не просто модно, це значить бути собою і пишатись історією своєї країни. Українська культура – навкруги, водночас вона як рідкісний звір – є обережною, тривожною та рідко представляється людям такою, якою є. Тож будьмо уважні – підтримаймо Українську культуру. Для створення промо-матеріалів використані матеріали з відеороботи режисера Оксани Казьміної на пісню «Випливало утєня» гурту «Фолькнери». Кампанію підтримують такі портали про культуру як: kievreport, Сито, Культура Довідка: Журнал Міністерства культури України «Українська культура» у червні цього року відсвяткував своє 90-річчя. Спеціальний англомовний випуск «УК» було представлено 1 червня на відкритті українського павільйону. Це – безпрецедентний випадок поширення українського видання на найстаршому та найпрестижнішому світовому арт-форумі. До спецвипуску також увійшли: інтерв’ю із зіркою сучасного мистецтва Азії Лі Санданем, який минулого року представляв в Національному художньому музеї України свій перший спільний проект з українським митцем Майклом Мерфенком; «зізнання» Ути Кільтер про те, що значить бути арт-критиком в нашій державі; історії від Олега Сидора-Гібелинди, пов’язані із подорожами видатних українців у Венецію; стаття, присвячена 25-річчю культового українського рок-гурту «Воплі Відоплясова»; анонси міжнародних українських арт-проектів та фестивалів. Над номером працювали: Олександра Кравченко, Денис Бортніков, Андрій Боборикін, Олег Сидор-Гібелинда, Михайло Друченко, Олеся Найдюк, Надія Соколенко, Дарія Бадьйор, Оксана Гайдук, Олеся Кульчинська та Лія Гугучія. Арт-директор – Андрій Клен. Головний редактор – Марія Хрущак. Електронну версію видання можна переглянути http://issuu.com/culture.ua/docs/uc_1 тут.