МузПростір

У рамках фестивалю «Етноліто на батьківщині Павла Чубинського» у Борисполі встановлено рекорд України з виготовлення найбільшого тексту Державного гімну України.

Кажуть, що дощем Господь благословляє молодят. Минулої суботи Господь щедрим дощем благословив не лише молоді родини, які побралися цього дня, але й усе загальноміське свято, яким Бориспіль відзначав День молоді та Всеукраїнський фестиваль «ЕТНОЛІТО на батьківщині Павла Чубинського».

Але учасники святкування на дощ не ображалися, адже Україна так довго на нього чекала.

Молодь Борисполя презентувала свої досягнення під час урочистої ходи містом.

І, звичайно ж, цього дня свої нагороди отримали переможці міського конкурсу «Молода людина року».

На фестиваль «ЕТНОЛІТО на батьківщині Павла Чубинського» з’їхалися народні майстри з усієї України. Не поступалися за колоритністю і експозиції місцевих майстрів, громад сільських рад, будинкових та вуличних комітетів. Очі розбігалися від розмаїття виробів із дерева, картин, різьблення, оберегів, ляльок-мотанок і, звичайно ж, вишивки. Навряд чи до цього дня Бориспіль бачив стільки різноманітних вишиванок. І хоча коштували вони зовсім недешево, бажаючих придбати собі вишивану обновку не бракувало.

Родзинкою дня стало виготовлення найбільшого полотна Державного гімну України. Аплікацію атласними стрічками було виготовлено на полотні розміром 5Х10 метрів. Ініціатором і організатором цього заходу була співачка, письменниця і відомий в Україні громадський та культурний діяч Анжеліка Рудницька.

Для створення цього полотна було заготовлено близько 200 літер, долучитися до їх приклеювання мали змогу усі бажаючі. І це була дійсно колективна творча робота. У результаті, о 16.20 було зафіксовано рекорд, що засвідчено відповідним дипломом «Книги рекордів України». Диплом вручала головний редактор «Книги рекордів України» Оксана Сніцарук.

Вже традиційно, загальноміські свята у Борисполі не бувають без параду наречених. Цього разу участь у параді взяли три пари молодят: Віктор Іванович та Альона Олексіївна Кириченко, Євгеній Степанович та Ірина Миколаївна Ярмак, Ілля Олександрович та Анна Олександрівна Голобородько.

Окрасою фестивалю «ЕТНОЛІТО» став виступ фольклорних колективів, які з’їхалися до Борисполя з усієї Київської області. Шкода тільки, що дощ не дозволив провести його на відкритому повітрі.

Цього дня до нашого міста завітали багато відомих виконавців, у тому числі Антоніна Матвієнко, Наталія Карпа, гурт «OT VINTA».

Завершився святковий день яскравим феєрверком.