МузПростір

Найкращим фольклорним колективом Європи став гурт з України.

Це закарпатський народний ансамбль Гудаки. Він здобув перемогу на традиційному фестивалі у німецькому Плауені, повідомляють http://podrobnosti.ua/ Подробиці. Колектив з України переміг вперше в історії конкурсу.

Гурт Гудаки заснували в селі Нижнє Селище десять років тому. Весільних музикантів об'єднав у колектив австрієць Юрген, який приїхав до української коханої й залишився жити у Закарпатті. Учасники ансамблю – переважно аматори. Нові пісні вони розучують без нот – тільки на слух.

Саме цією піснею Гудаки підкорили німецьку столицю фольк-музики – Плауен. Про тамтешній конкурс закарпатці дізналися випадково – під час свого європейського турне – і вирішили взяти участь. За перемогу змагалися ще із сімома країнами-учасницями. Але журі конкурсу та глядачі найкращими визнали українців. Гудаки отримали найвищий бал – шість цілих і вісім десятих із семи можливих.

Ольга Сенинець, солістка гурту Гудаки: В залі всі люди стояли, підтанцьовували, хтось підспівував, тобто було дуже приємно виступати нам і дуже зручно.

Ми такий колектив, нас не підтримує ні комерційна структура, і ні держава, ми самі себе будуємо, і грати на такому рівні і перемогти на європейському рівні, це для нас такий результат цієї всієї роботи, – розповідає Юрій Буковинець, керівник гурту Гудаки.

Концертний графік Гудаків на наступний рік уже розписаний. Заплановано щонайменше двадцять виступів у Європі.