МузПростір

Минули ті часи, коли квартирники відбувалися в… квартирах. Нині це просто камерні зустрічі у певних арт-точках на мапах міст. Акустичний концерт від івано-франківців із «Фліту» презентували як перший справжній квартирник в Одесі.

Істина це чи просто піар-акція усім присутнім було байдуже, адже атмосфера заворожувала ще до виступу «флітівців». Наповнену вечірніми сутінками кімнату освітлювали лише дві лампи під солом’яними капелюхами у ролі абажурів та з десяток свічок, розкладених довкола музикантів. Віддані прихильники панк-рокерів (дощова погода не зуміла налякати одеситів, тож зала була сповнена вщент) сиділи просто на підлозі – на тканих доріжках, карематах або ж на колодах-пеньках. Теплий духмяний чай та запашне пиво були передостаннім штрихом до картини гарного вечору. Останнім довершеним компонентом квартирника, звісно, була музика.

Дві акустичні гітари, акустичний бас і різноманіття перкусій створювали для звичних децибельно-потужних співанок нову інтерпретацію (а іноді, як то із піснею «Таблетка», виникали навіть несподівані версії пісень). Одеська публіка радісно підхоплювала майже кожну співанку, тож нерідко голос вокаліста Володимира Новікова тонув у хорі прихильників «флітів».

«Скажу по-секрету, вчора ми виступали так само у Львові. Так там так не співали. Приємно. – задоволено посміхався між виконанням пісень гітарист «Фліту» Андрій Марків. – За стільки років нашого знайомства у вас, певно, виникали певні питання. Оскільки сьогодні ми знаходимося в тісній компанії, то не соромтеся – ставте. Я так думаю, ми спробуємо на них відповісти».

Отож, одесити мали змогу відчути себе ощасливленими з усіх боків: тісне спілкування з кумирами на відстані подиху, незвичні версії відомих хітів, презентації нових пісень, котрі майже ніхто не чув, автограф-сесія та можливість зробити світлину з музиками на пам'ять… Але це ще не все. «Флітівці», по-справжньому люблячи свою публіку, дозволили зазирнути у майбутнє, продемонструвавши фрагмент із майбутнього DVD-фільму. Це буде частина аудіо-відео акустичного альбому, не причесаного у студії, а щирого, такого, як на одеському квартирнику.

А втім, окрім приємних сюрпризів, на прихильників чекала й одна несподівана сумна новина: їх улюблену команду незабаром покидає барабанщик Ігор Озарко. Це пов’язано із його планами на подальше життя. Хлопці вже підшукали Ігореві заміну. Під час концерту «флітівці» підкреслили, що у такому складі одесити їх бачать востаннє.

«Виступати акустично – це просто супер. Без дротів, мікрофонів та примочок виступати набагато легше. Нічого не потрібно підключати і довго налаштовувати. Все дуже просто», – ділиться враженнями після концерту вокаліст «Фліту» Володимир Новіков. З півслова підхоплює і басист гурту Михайло Копієвський: «Але це не так просто, як здається слухачам збоку – ось просто взяли гітари та й грають собі. Ні. Це довга підготовка. Нам все ж таки треба перекласти звичне нам виконання на акустичні інструменти. Бо гітара та електрогітара насправді дуже відрізняються. А порівняти фактично неможливо: в акустиці є свої позитивні моменти, у повнозвучних концертів – свої. І то добре, і то добре».

Акустичні версії «флітівських» композицій підкреслила їхню серйозність та ґрунтовність. Нове виконання сприяло поповненню армії фанів панк-ватаги. Вливання свіжої крові іноді бувало доволі цікавим, як ось історія Володимира Новікова: «Мій старший брат не слухав раніше мою музику. А коли він потрапив на акустичний концерт, то тепер просить наш аудіоматеріал, щоби слухати в машині».

Одеситам же музика «Фліту» до смаку як у гучному варіанті, так і в акустичному. Просто тепер вони добре знають рецепт лікування осіннього вечору від нудного дощу: затишна сутінкова кімната, світло свічок, теплий напій і не менш тепла музика акустичного «Фліту».