Андрей Козловский у Воронежі
Гурт "Тайна Третьей Планеты" в Донецьку
Великий кримський Байк-фест у Сімферополі
Фестиваль "Рок Булава" у Коростені
Глеб Самойлоff & The Matrixx (Росія) в Харкові
Фестиваль "Звіробачення-2012" у Києві (International Grindcore Fest)
Глеб Самойлоff & The Matrixx (Росія) в Києві
Емір Кустуріца і No Smoking Orchestra в Києві
Гурт "Сестри Тельнюк" в Харкові
Гурт "Оркестр Че" у Донецьку
Розпочалось все, як завжди, з малої кількості людей, з запізненням (можна сказати, що також: як завжди – ред.) та доволі цікаво як для самого фестивалю. Чим саме? А тим що на сцену вишов джаз-бенд "Zebrajazz". Цей гурт однозначно заслуговує на увагу, та, певно, не серед такого формату фестивалю. Відігравши три пісні без вокалу до гурту приєднався й вокаліст, який таааак гарно співав англійською, так по-джазовому, що аж дух перехоплювало. Захотілось відразу переміститись в якусь місцину, типу пабу, та просто слухати з друзями таку музику за філіжанкою кави... Молодці. Загалом, не очікувала почути ТАКЕ в Хмельницькому.
Та менше слів про телепорти, пора й про дівчат. А саме про гурт «Lady Jane» та Олю «Масяню» Родіонову (вокалістка), яка здивувала всіх своєю зачіскою. Загалом, що тут казати – драйв пішов по залу. Люди потягнулися до сцени, де в цей час хлопці з гітарами скачуть а дівчина у спідниці дивує можливостями свого голосу. А ми, в свою чергу, отримємо задоволення від такого виконання та оплесками дякуємо за нову пісеньку, якою ці рокери завершили свій виступ.
Наступними на рок-сцену вийшов фатальний гурт (в плані того, що про нього найбільше говорили за весь час концерту) «Evulsion of Eternal». Прихильників такої музики у залі виявилось багато, проте з ряду, де сиділо журі, лунало багато слів критики. Я, в свою чергу, слухала їх вперше, тому навіть мову виконання було розібрати дуже важко. Хоча, яскраво виражене слово «f**k» підштовхнуло на певні висновки. Та не тільки в текстах справа, музика – ось що не менш важливе. А вона, на відміну від текстів, досить непогана.
Останніми позмагатись вийшли на сцену хлопці з гурту «The Tempest», які явно вразили слухачів своїм виконанням. Адже всі чомусь одразу побігли на «перекур». Навіть ті, хто не палить. Гарний вокал «трошки» не вписувався в стиль гурту (їм би чимось більш акустичним зайнятись – можливо більший успіх мали б – ред.), та й саме виконання було якесь трошки дивакувате. От така справа...
І ось настала та хвилина, коли ведучий оголосив кінець голосування журі та початок голосування слухачів. Конкретніше: журі на спеціальних папірцях оцінювали гурти за різними критеріями (навіть за іміджем), а люди які придбали квитки, мали можливість проголосувати за певний гурт, написавши на білеті назву гурту та кинувши його у спеціальну коробку.
Та поки йде визначення переможця, я як завжди вчеплюся до негативних моментів. По-перше, це звук. Я розумію, що це МБК, але звук був прежахливий від самого початку: когось не було чути, а когось було чути аж занадто; там скрипіло, а там пищало. Загалом вийшла лажа, що прикро. По-друге, це відсутність гурту «Чумацький Шлях», які вирішили поїхати на «Сорочинський ярмарок». Як сказав ведучий Сергій Щербанюк: «Не було б «Чумацького Шляху» не було б куди нашому президенту їхати мед куштувати».
Та, по-третє, мала кількість глядачів. Особливо, як для фіналу. Тому якось сумно воно все виглядало.
І ледь не забула про ще один гурт, який, не брав участі у фіналі та мав честь на ньому грати, це грут «Overhead», який також викликає багато емоцій у хмельницьких цінителів важкої музики. Най хлопці вибачають – але про них все. :-) Адже, пора оголосити переможця.
Отож, за результатами голосувань, переможцем став гурт «Evulsion of Eternal», будь ласка оплески! У подарунок хлопці отримали:
* від організаторів фестивалю – грошову премію у кількості 20% від вартості проданих квитків (500 грн.);
* від магазину «Мюзікленд» – чек-сертифікат на 1000 гривень;
* від Сергія Осмоляна, господаря найпрофесійнішої студії звукозапису в Хмельницькому, – безкоштовний професійний запис однієї пісні;
* від VIP-клубу – дисконтну карточку;
* та від нас, сайту МузПростір, ось цей репортаж. :-)
А підсумкові результати виглядають так:
1. «Evulsion of Eternal» – 20,35 балів (журі – 8,5; квитки – 11,85).
2. «Lady Jane» – 17,6 балів (журі – 12,4; квитки – 5,2).
3. «ZebraJazz» – 16,55 балів (журі – 13,95; квитки – 2,6).
4. «The Tempest» – 10,125 балів (журі – 9,825; квитки – 0,3).
Ось так звершився фінал "пРОсКурів-ФЕСТ"у, дякуємо усім хто прийшов, організаторам та спонсорам фестивалю. Ура, ура, ура!
КОМЕНТАРІ (
27)