МузПростір

Нестерпна спека, практично повна відсутність рятувального затінку і величезне солене болото, борсатися в якому — сумнівне задоволення. А ще мільйони голодних комарів. Саме на такому тлі проходив фестиваль АртПоле-2010.

АртПоле у Воробіївці і АртПоле під Одесою — це «дві великі різниці». У всьому. Фестиваль АртПоле-2010 проходив 12-18 липня на березі куяльницького лиману, на відстані всього декілька кілометрів від Одеси. До цього три роки фестиваль, який раніше мав назву «Шешори», проводився у селі Воробіївка під Немировом. Людей на лиман з'їхалось значно менше ніж в минулому році у Воробіївку.

 

Журналіст RIA і 20 хвилин побував на фесті у два останніх дні його проведення — 17-18 липня. Перше,що кинулось в очі, а точніше у ніс, при наближенні до наметового містечка — це жахливий сморід. Куяльницький лиман, який славиться своїми лікувальними грязями, пахне наче каналізація. Купатися у лимані — сумнівне задоволення. По-перше, вода в ньому жахливо солона і при потраплянні у рану чи в очі викликає сильне печіння. Дно лиману — суцільний в'язкий мул. Максимальна глибина — по коліно. Втім, були і такі, яким дуже подобалось копирсатись у цьому болоті. Фірмова фішка АртПоля-2010 — це не люди в вишиванках, а люди з ніг до голови вимазані чорною куяльницькою багнюкою. Що стосується купання, то рятували маршрутки, які доволі часто курсували від фестивального містечка до Одеських пляжів. — Це просто жахливе місце для проведення фестивалю, — каже вінничанка Аня Дмитренко, яка зараз живе і працює в Одесі. — Воно незручне в усіх сенсах цього слова. Довго добиратись до дороги, ніякої інфраструктури. А ще ця спека...Через неї всі люди на майстер-класах просто засинали. Жахливо також те, що був один душ на всіх. Точніше, навіть не душ, а шмат шлангу прикріплений до крану. Я заплатила за білет на фестиваль 200 гривень. За що? Друга вінничанка Людмила Корбенюк описала свої враження ще коротше. — Тут просто пекло! — сказала дівчина. Єдине, що на фестивалі не викликало нарікань — це музика.

 

На вечірній сцені виступали музиканти з України, Росії, Білорусі, Польщі, Чехії, Австрії, Німеччини, Італії і навіть Монголії. Головним хедлайнером АртПоля-2010 був італійський гурт Gattamolesta — приголомшливий вибух енергії і харизми. Народ під сценою тріумфував. Заважали насолоджуватись музикою комарі. У них був свій кровожерливий фестиваль.