Напередодні Нового Року (а саме 29 грудня) відбувся черговий раунд Проскурів-Фесту, на якому я мав честь бути суддею і хочу поділитись своїми враженнями.

Для початку нагадаю, що я не з тих людей, хто жаліє і підбадьорює. Ну звик я валити правду-матку в очі…. І нічого з цим робити не хочу і не буду. Тому критика може когось і образить. Автім, якщо ти виліз на сцену саме конкурсу, а не фестивалю, то, певне, розраховував на різні (в тому числі і не схвальні) думки.

Отже почнемо! =)

 

Відкривали цей дурдом гурт з чудернацькою назвою «Нічого Зайвого». І насправді – в гурті не було нічого зайвого – ні поведінки на сцені, ні якогось шоу, ні оригінальної музики, ні цікавих текстів, ні злаженої гри музикантів. Взагалі нічого! Ну симпатична вокалістка, але ж вона боїться зійти з місця, боїться співати, боїться спілкуватись з присутніми між піснями. В мене склалось враження, що вокалістка боялась взагалі щоб її хтось почув і побачив. Відчувається, що в дівчини є задатки вокалу, але з ними треба ще дуже довго працювати, адже в той вечір вона скоріше не співала, а шепотіла.

Ще цікавий момент – між піснями було так тихо, як на цвинтарі. Гурт взагалі не спілкувався з потенційним глядачем та слухачем. В одну із пауз, басист гурту Pulse Up попросив вокалістку поздоровити всіх з новим роком, після чого дівчина ледве витиснула з себе сакраментальне і коротке «З Новим Роком!» і ні слова більше... Після виступу дівчина стрибала під сценою, як навіжена – і на це було вже приємно дивитись. Шкода, що такої поведінки не було на самій сцені.

 

____________________________03.jpg

 

Щодо музики, то її, як такої взагалі не було до появи скрипаля. З появою в складі скрипки, музика стала схожа на музику. Взагалі то все побудовано на кількох акордах, не продумано і дуже бідно. Можливо це така стилістика, але зі сторони (особисто мені) не сподобалось. Драмер постійно поспішав кудись і з будь-якої пісні виїздив в комфортний для нього темп, лишаючи при цьому початковий темп пісні.

 

____________________________02.jpg

 

Моя середня оцінка гурту була 0,8 = 1 бал.

 

Порадити хлопцям і дівчині можу таке:

Вокалістці треба працювати над поведінкою на сцені та, головне, над вокалом. Адже в неї досить приємний тембр і, якщо докласти зусиль, то можна зліпити з неї непогану шоу-вумен. =)

Музикантам пораджу купити собі чудо-книгу «Сольфеджіо і Теорія музики» - тоді ваші пісні будуть набагато цікавіші. Якщо ж вас влаштовує зупинитись на рівні примітиву, то продовжуйте в тому ж дусі.

Драмер, тобі окрема порада – купи собі тюнер і навушники. Тобі це ДУЖЕ ТРЕБА!

 

Наступними вийшли «зажігать» дуже дивний гурт «Big Papas». Склад гурту зовсім до непристойності стандартний: барабани, бас, гітара і вокал. Все просто і потужно. На сцені з’явились дорослі дядьки, які, це відчувалось, вже досить давно займаються музикою. Взагалі-то про них не можу багато написати. Потужний драмер, басист і гітарист робили погоду. Вокал особисто мені не сподобався, але це суб’єктивне.

Щодо матеріалу і поведінки на сцені в мене немає ніяких претензій. Ну, хіба що, іноді вокаліст виглядав смішно. Особисто мені він нагадував Сєрова. Але на це можна не звертати увагу, адже в цілому все було досить не погано.

Загалом дуже сподобались пісні «Відпусти» та «Ей, Послухай» - потужно і досить цікаво.

До мінусів можу віднести «попивання чаю на сцені» (чувак, не забувай, що ти не зірка світового масштабу і деякі речі робити на сцені ти поки не можеш) і дуже «цифровий» звук гітариста (процесор це класна штука, але маючи ламповий Marshall, він не потрібен).

 

Моя середня оцінка гурту була 3,2 = 3+ бал.

Не знаю, навіщо цим людям участь в Проскурові, адже вони досить дорослі для того, щоб досягнути чогось і без цього фесту, але я пропустив цей гурт в наступний тур.

Порада одна – грайте і отримуйте від цього задоволення.

 

gidropunk2.jpg

 

Далі сцена була окупована, на мою думку, найнеординарнішим гуртом вечора – гуртом «Gidropunk». В склад цього, на перший погляд звичайного гурту, замість бас-гітари входить клавішник. Міді ALESIS дає цікаві звуки, які не дають сплутати гурт з іншими. Задумка цікава, але все зводиться нанівець нецікавими аранжеровками і слабким і однотипним голосом вокаліста. Взагалі я більш-менш знайомий з цим гуртом і знаю, на що здатні хлопці. Тому роблю скидку на поганий настрій, абощо…. Шоу було дуже пасивне і нецікаве. В кінці виступу публіка натякнула на одну з найсильніших пісень гурту і після фрази «Сами напросились…», гурт зіграв найпотужнішу пісню їх виступу – «Дымишь стволами стильно». Особисто для мене це була єдина варта уваги пісня, хоча в старому складі, гурт був набагато цікавіший.

До мінусів можу віднести чудернацьку поведінку вокаліста (хоча з часом це може стати «фішкою») і дуже невпевнену поведінку гітариста.

 

gidropunk1.JPG

 

Моя середня оцінка гурту була 2 бала.

 

Наступними були гурт «Тринавпіл». Моя думка щодо них однозначно негативна. Ні музики, ні слів, ні майстерності музикантів, ні харизми там не було. Звук гурту був дуже бідний і не об’ємний. Вокаліст дозволяв собі говорити матом зі сцени. Драмер показував, що він вміє грати, але показував це якось дивно – валив де треба і не треба. Гітарист дуже слабенький, але компенсував низький рівень гри поведінкою на сцені, адже він один якось рухався.

До плюсів не віднесу взагалі нічого. Сорі, хлопці, але ваш виступ мені взагалі не сподобався. Вчіться, грайте, набирайтесь досвіду. Головне не зупиняйтесь!

 

Моя середня оцінка гурту була 0 балів.

 

Далі сцену вийшли потоптати гурт «Pulse Up». На фоні депресивно-сумбурного виступу попереднього гурту, вони виглядали дуже класно. Особисто мені виступ молодих «агро-панків» дуже сподобався. Все було дуже по-справжньому. Вперше за вечір під сцену потягнулися люди. Публіка намагалась цибати і, навіть, співати. Дуже дивно було бачити під сценою людей з написом «MetallicA» на спині. Також потішили цікаві панківські аранжеровки пісень і басове соло. Між піснями, гурт спілкувався з публікою і дуркував. Особисто мене це дуже посміхнуло. Дякую, хлопаки!!!

 

pulseup1.jpg

 

А тепер до мінусів… Одразу скажу, що звук був дуже нечитабельний. З колонок валила «каша». Голос періодично забивали гітари і бас. Вокальні беки дуже нецікаві. Поведінка на сцені іноді граничила з відвертою клоунадою.

 

Моя середня оцінка гурту була 3,4 = 3+ бали.

 

Закривали вечір своїм виступом молодий, але дуже потужний гурт «Overhead». Дуже не погано, якісно і качово! З самого початку свого виступу хлопці зіграли треш-версію новорічних наспівів – це було досить весело і цікаво. Далі все було дуже однотипно і досить передбачувано. Треш! Чергова копія Металліки. Потенційний конкурент мілліардів інших трешерів. Загалом, хочу вибачитись перед хлопцями, але мені їх виступ взагалі (окрім різдвяної мелодії) не сподобався. Зовсім не оригінально, не динамічно і не цікаво. Хлопці технічно дуже не слабі, але в купі виходить просто шум. Хоча з іншої сторони, на вкус і цвєт фломастєри різні і, якщо вам в кайф ваша музика, то продовжуйте...

До явних плюсів можу віднести харизматичного і технічного гітариста гурту. Було дуже цікаво спостерігати.

 

overhead2.JPG

 

Мінусів поки що набагато більше. І поведінка на сцені якось не вражає, і музика не качає. Та й позасценічна поведінка особисто мене сильно розчарувала. А саме драмер гурту бігав як навіжений і махав руками. Зі сторони це виглядало смішно і по-дитячому. Апогеєм було, коли він почав казати іншим гуртам, щоб вони грали швидше, бо Оверхеди теж хочуть грати. Напевне неповага до інших учасників це нормальне явище… нажаль. Загалом, не дивлячись на всі мілкі негаразди і недоліки, гурт заслуговує на місце в наступному турі фесту.

 

Моя середня оцінка гурту була 2,2 = 2+ бали.

 

А взагалі, особисто мені дуже цікаво, чим закінчиться в майбутньому протистояння Хмельницьких треш-монстрів - гурту «Бензопілін» (які на сьогодні є явними лідерами серед гуртів «потяжкіше») і молодих «Overhead»?!..

 

overhead1.JPG

 

Загалом вечір вийшов цікавий і позитивний, хоча на сцені зібрались не найкращі, на мій погляд, гурти міста. Сподіваюсь наступного разу середній рівень виступаючих буде значно вищий.

 

П.С. Дуже багато учасників скаржились на відсутність нормального саундчеку, та необхідної апаратури, за що глядачі/слухачі отримали поганий звук в залі. Навіть майстерні і дуже талановиті звукачі (Віталій Ясинський та Сашко Пахолюк) не змогли виправити становище. Особисто моя думка така – якщо ЦІ хлопці не змогли, то справа була не в руках звукача, адже я знаю, на що Віталік та Сашко здатні. Вони профі!

Звідси питання організаторам – який сенс вішати рекламу музичного магазину, що знаходиться поруч і не мати при цьому змоги забезпечити звук?!.. Дешева реклама? Фарс? Сподіваюсь Сергій Щербанюк все ж таки зробив висновки і наступного разу можна буде слухати ЯКІСНУ музику.

 

[OLEX]