Живи на полную катушку, умри молодым и оставь красивый труп. *Kurt Donald Cobain - NIRVANA*

От скажіть чесно – ви колись чули про Франца Йозефа Гайдна? Нє? А про Курта Кобейна?!... Можу поспорити, що не тільки чули ПРО нього, а й слухали його гурт. Згоден, дядько Курт був справжнім ґранжевим гаражним фріком. Та і взагалі, такі люди світяться як лампи. Але й перегоряють досить швидко. Але річ зараз не про це. Я б хотів порозмірковувати про те, наскільки заслужена була Куртова слава.

 

Особисто мені Кобейн імпонував, як образ. Тобто такий собі нарік, фанат своєї музики, просто харизматична людина. Але з іншої сторони, Нірвана це примітивна дворова музика і відверто брЄдові тексти. *колись я намагався перекласти пісні Polly та Smells Like Teen Spirit… - фігня фігньою*

 

Якщо порівняти музичні знання, досвід, техніку і взагалі музикальність справжніх монстрів і Курта, то Нірвано-лідер взагалі «двійочник, якого вигнали з музичної школи». От і питається – за що його любити і слухати? Що в ньому може подобатись?

 

Ну, звичайно, Кобейна варто поважати хоча б за те, що після нього мільйони тинейджерів взяли в руки гітари і почали грати. Це вже дуже добре, адже краще грати, аніж бухати, мазати по вЄнах і просто морально загнивать. Тобто позитивний поштовх в житті багатьох малолЄтнІх музИкантаФ був залишений саме Нірваною! Але з іншої сторони, всі фани нірвани не могли не помічати, що їх кумир був в неадекваті. Проще кажучи, що він був нарік.

 

А ще варто згадати Нірвано-манію. Особисто я був ще зовсім маленьким, коли Кобейна не стало, але я пам’ятаю написи «NIRVANA» на заборах і будинках. І це в нас – в Україні, в маленькому містечку під назвою Хмельницький. Можу собі уявить, що робилось в тих же аСаШАй. Певне Нірвана там були іконами. І люди за ними йшли. Пам’ятаю, що колись десь я вичитав інтерв’ю Кобейна, в якому той розповідав про те, що міліони його фанатів почали носити схожі светри тільки тому, що побачили в такому одязі Курта. Короче кажучи, на зміну Бітломанії (через кілька десятків років) прийшла Нірваноманія.

 

Як на мене, такими людьми можна було б досить вдало маніпулювати і зароблять за їх допомогою не погані гроші. Тому постає питання, а чи відверті були пісні, за якими люди йшли? Чи може це був грамотний ПР?

 

kurt_cobain_4.jpg

 

Так, в багатьох статтях Дядько Кобейн казав і поводив себе як звичайний тінейджер. Вдягався в Конверси, курив цигарки і маріхуану. Робив вигляд, що ніхто його не розуміє і він один такий обділений радістю і коханням.

 

Ось що мені вдалось нарити в гінеті з Куртових афоризмів:

 

«Я никогда не жаждал ни славы, ни чего-либо подобного. Так уж получилось...»;

«Меня зовут Курт, я пою и играю на гитаре, а вообще, я ходячая и разговаривающая бактериальная инфекция…»;

«Я всегда чувствовал себя изгоем, и это не могло не беспокоить меня. Я никак не мог понять, почему мне не хочется общаться со своими сверстниками и одноклассниками. Много лет спустя я понял, почему: я не мог сойтись с ними прежде всего потому, что они равнодушно относились к творчеству».

Схоже на правду? Особисто мені – не дуже. Якось занадто награно. Або ж, може, я упережденно до того ставлюсь?!...

Я вважаю, що такий ЕМО-гранж може бути лише дуже грамотним і прорахованим піаром. Сценарій для заробляння грошей. Все тут є – і образ тінейджера, і кліпи необхідної тематики, і дух «справжнього Ребела», і хороші рекорд-лейбли зі своїм менеджментом та машиною для впарювання аудіо-продукту.

Та і Курт іноді видавав якісь дууууууууже неоднозначні фрази:

«До тех пор пока мне не исполнилось 9 лет, я был твердо уверен в том, что стану либо рок-звездой, либо астронавтом, либо президентом...» - не дуже, але насторожує;

«Надеюсь, что я не превращусь в Пита Тауншенда. Довольно смешно в 40 лет делать то, что мы вытворяем на сцене сейчас. Вот почему я хочу завязать с карьерой, пока не стало слишком поздно...» - Курт виказує розуміння того, ЩО САМЕ треба робити для популярності і що іноді вдалий Go_Away приносить більше прибутку, аніж катування слухачів собою коханим в передпенсійному віці;

«Если меня посадят в тюрьму, по крайней мере, не надо будет раздавать автографы» - без коментарів – тупо пафос!;

«Я использую кусочки и частицы других личностей, чтобы сформировать свою собственную» - теж, мені здається, коментарі зайві.

 

kurt_cobain_rolling_stone_cover.jpg     kurt_cobain.jpg

 

А далі просто сиди і чекай, коли ти станеш відомим і багатим, періодично роби вигляд, що і досі страждаєш від нерозуміння і слави, від відсутності кохання навіть коли бабла вагон і маленька тачечка… Дуже кльова і продумана тактика. І вона спрацювала.

 

nirvana_kurt3.jpg

 

А з іншої сторони, я можу дуже жорстоко помилятись і Курт, дійсно був дуже нещасною людиною. І славу свою він заслужив на всі 100%. Зараз вже напевне ніхто не розбереться в цьому.

 

П.С. Я сам дуже полюбляю Нірвану, але просто хотів подивитись на них під трошки іншим кутом. Сподіваюсь, в мене це вийшло…..

 

kurt_cobain_20050110_20173.jpg