Хто у Київ, хто у Львів - а ми у Кобеляки!(с)

Історія знає багато прикладів патріотизму. В тому числі й так званого містечкового (патріоти малої Батьківщини). Але є один випадок, який для мене, чомусь, виділяється з-поміж інших.

 

Пов'язаний цей випадок з селищем Кобеляки, що на Полтавщині. Точніше, два випадки. Можна навіть сказати - феномени

 

Феномен перший: http://uk.wikipedia.org/wiki/Касьян_Микола_Андрійович Микола Касьян. Лікар-остеопат з вищою медичною освітою і світовим ім'ям. Основоположник мануальної терапії (лікування суставів, зокрема хребта, без хірургучного втручання). Занесений до Книги рекордів Гіннеса (За найбільшу кількість костоправних операцій. Зокрема, тільки впродовж 1990 року лікар вправив хребетні диски 41 тис. 251 хворому, серед яких 19 тис. 359 дітей. В середньому 113 операцій на день). Чоловік, якого за Совка кликали у Москву і обіцяли особисту клініку, послав усіх до сраки(с) і залишився костоправом у рідному селі. Більше того: знайшов меценатів і побудував у Кобеляках Центр мануальної терапії, який діє з 2005-го року і який зараз очолює його син Ян. Для порівняння: можете собі уявити Амосова, який відкриває клініку нейрохірургії в рідному селі Ольхово Волгоградської області? А завдяки Касьяну скромне селище Кобеляки на Полтавщині є Меккою мануальної терапії для всього Світу. 

 

Яке відношення має Микола Касьян до музики? Про це трохи нижче... :-)

 

Феномен другий: Мирослав Кувалдін (гурт The Вйо). Відомий в Україні музикант, телеведучий і шоумен. Основоположник музичного стилю реґґі в Україні. Лауреат фестивалю Червона Рута-95 (гурт The Вйо з піснею Ґанджа). Коротше кажучи: далеко не маленька зірка на музичному небосхилі України. І ось ця людина, яка постійно проживає в Києві, щоліта не лінується організовувати фестивалі аматорського мистецтва Вйо, Кобеляки. І не де небудь, а в селищі, яке стало для нього рідним (хоч народився Мирослав в Дніпродзержинську, але з 4-х років жив у Кобеляках). Знову ж таки, для порівняння: ви можете уявити, наприклад, Юрка Юрченка, який організовує музичний фестиваль в рідному селі Майдан на Хмельниччині? А Олександра Пономарьова, який робить щось подібне у рідному Хмельницькому? 

 

Так от. Є в репертуарі The Вйо пісня Каляки-маляки. А написав її Мирослав Джонович Кувалдін на слова Миколи Андрійовича Касьяна (який, до речі, був ще й непоганим поетом і художником).

 

 

Ось так, завдяки таким містечковим патріотам і дізнається світ про такі селища, як Кобеляки.

 

П.С. Нам тепер усе до сраки! В нас столиця - Кобеляки! /народна кобеляцька мудрість/. :-)