Питання вже безглузде, бо коли це все (ну хоча б більшість з цього) вже було то в принципі не було ще нас. Але подивитися на це ми не можемо...

Знаєте, оці от звичайнісінькі слова – без минулого немає майбутнього – не просто так. Музиканти, в принципі люди дуже дивні і ну дуже специфічні. Сьогодні він тебе посилає в дупу і стверджує, що ти останній мудак, бо не поцікавився як успіх у нового синглу, а завтра дзвонить з проханням писонути кілька слів про новий альбом. Такий от не замислуватий тандем музикант-журналіст насправді нероздільна пара. Одні щось роблять, інші це доносять через рук, звук і картинку. А іноді буває тек, щоб не повторювати стиль братів Гадюкіних на сцені, рухи Віки Врадій перед мікрофоном і характерне подригування Миколайчика перед залом треба хоча б елементарно це все якось бачити.

 

Колись на телеканалі М1 виходив такий причудовий проект «Український шоу-біз. Як це було?». Валентина Хамайко зробила справді сильну і кропітку роботу для сього шоу-бізу. Розповідаючи про розвиток української сцени з 1991 до 2006 року (я не беру 2007 рік, бо на той час проект прикро зпопсився і, к на мене, вже не виконував своєї функції), демонструючи раритетні відеокадри та даючи розкладку всього шоубізу автори мабуть і самі не замислювалися про свій внесок у загальну музичну журналістику і культуру. 

 

Проект дійсно був цікавий і у кожній серії розповідалося про окремий рік. 

 

Втім, все добре колись закінчується. Хамайко зараз, якщо не помиляюся, знімається в якихось серіалах. Проект колись навіть повторили, що, до речі, дивно, адже М1 зараз тільки і турбує, по-моєму проблема цицьок і міні-спідниць. Втім з деградацією нормальної трансляції нормальної музики з’явилися і ненормальні проекти. Бажаючі ж знайти в мережі хоч безкоштовно, хоч за гроші програму «Український шоу-біз. Як це було?» можуть заспокоїтися – її немає. Навіть всемогутній торент вам покаже кукіш.

 

Я шукав цю програму (матеріал дуже потрібний навіть для лекцій, або ж як приклад нормального журналістського музпроекту) останні роки три. Мауже відколи вона й вийшла на екрани. Ні-фі-га! На тубі є тільки два випуски: 1991 і 1994 роки, і то ріпнуті з закордонного сайту, що робить ретранс для діаспори. Щоб ми остаточно опустили очі додолу від сорому ось опис сайту: 

 

Компанія UkrainaTV.com (www.UkrainaTV.com ) була створена у грудні 2004 року. Вона є лідером з надання інтернет-послуг для української діаспори та громадян України. Нашою метою є задоволення потреб клієнтів, тобто забезпечення їх необхідною інформацію про події в Україні, цікаві факти з життя видатних людей. Ми робимо все для того, щоб Ви могли переглядати улюблені програми у будь-якому зручному для Вас місці. UkrainaTV поширює свої послуги по всіх куточках світу. Найбільше нас дивляться у Пн. та Пд. Америці, Європі, Азії та Австралії. Розширений каталог сайту UkrainaTV.сom пропонує відео і музику, яка є доступною 24 години в день, 7 днів в тиждень. UkrainaTV є визнаною компанією, яка знаходиться в Торонто ( Канада), з партнерством у США, Канаді і Україні.

 

Власне на цьому сайті є 10 з 16 випусків. Колись для перегляду треба було платити гроші. Добрі люди з того-таки Торонто надіслали мені проплачений акант: логін і пароль. Завдяки чому я заволодів інформацією, тобто десятьма випусками програми яку шукав три роки. Незабаром викладу їх у ютуб. А поки що пропоную подивитися перший випуск, можливо порадіти, що був такий проект, можливо поплакати, що цих програм немає в мережі, бо, на мою думку, просто не вигідно їх викладати – адже люди почнуть думати. А думаючі люди нікому не потрібні. Хай молодь далі споглядає на ботексно-силіконових повіє подобних баб у тупих беззмістовних кліпах

 

 

 

Нам залишається лише подякувати Валі Хамайко за цей прекрасний проект, який колись підтримало і дало реалізувати керівництво М1...

 

P.s. Ну як би вийшло що поплакали0-поностальгували і забули))) ? Ні, повинна бути мораль, в найкращих традиціях Крилова. А мораль є. Для себе я її знайшов. І виношував її роки 3-4. І нарешті народив. Ну. Не зовсім, але народжую.

 

Через два тижні в Запоріжжі починаються зйомки документального фільму про музичну культуру Запоріжжя. Знімати його будемо ми, бо мені здається, що журналістський такий маленький досвід і такий великий ентузіазм дає право мені з хлопцями це робити. Це буде не програма, це буде фільм, орієнтовно двогодинний. Охопити плануємо музику Запоріжжя, починаючи з 60-70 років. Отак от. Про цей проект я інформуватиму вас згодом.